Z jakiego portfela Bitcoin korzystam, bezpieczny portfel Bitcoin, Arturek.pl
Bitcoin Kryptowaluty

Z jakiego portfela Bitcoin korzystam?

Z jakiego portfela Bitcoin korzystam? Pytanie na pierwszy rzut oka proste, lecz niekoniecznie. Portfeli mam kilka, każdy do czego innego i do innych środków.

Czym jest portfel Bitcoin?

To odpowiednik konta bankowego, z małą różnicą. W Bitcoinie żadna instytucja państwowa nie ma kontroli nad Twoim portfelem. Z jednej strony to dobrze dla nas, z drugiej mamy na sobie stu procentową odpowiedzialność za nasze środki.

Oto lista moich portfeli:

Aaa, zapomniałem. Jeszcze taki jeden portfel ciemno brązowy, skórzany też posiadam – jakby ktoś chciał wiedzieć. 🙂 Kliknij w wybrany wyżej portfel, a zostaniesz przeniesiony do mojej recenzji danego portfela na tym blogu. Teraz opiszę w skrócie te portfele.


Ledger Nano S – portfel sprzętowy, czyli małe urządzenie. Podobne do pendrive USB. Żeby skorzystać z Bitcoinów na tym portfelu trzeba podłączyć portfel kablem do laptopa/smartfona i zalogować się. Daje to najwyższy stopień bezpieczeństwa. Lecz jak nie mamy Ledgera przy sobie to nie zrobimy przelewu. Koszt około 300 – 400zł.  Przechowuje się na nim swoje środki w największych ilościach.

Electrum – jeden z najbezpieczniejszych portfeli Bitcoin, w przeglądarce komputera. Jest bezpłatny, wystarczy wejść na stronę electrum.org i założyć konto. Sami przechowujemy swoje klucze dostępu do konta, więc jak na portfele online jest bezpieczny. Interfejs niezbyt ciekawy, ale za to skuteczny. Lecz mniej bezpieczny niż Ledger. Trzymamy na nim swoje Bitcoiny w dużych ilościach, lecz lepiej będzie kupić Ledger Nano S.

Jaxx – portfel przeglądarkowy, czyli portfel online. Bezpłatny, wystarczy wejść na Jaxx.io, założyć konto, zapamiętać swoje hasła i to wszystko. Sami przechowujemy swoje klucze prywatne do konta. Jego plusem jest bardzo ładny interfejs strony i portfela.

Blockchain.info – portfel przeglądarkowy, czyli portfel online. Bezpłatny, wystarczy założyć konto na blockchain.info. Nasze klucze prywatne przechowuje firma, więc jest najmniej bezpieczny. Trzymamy na nim bardzo małe ilości środków, na codzienne zakupy, codzienne przelewy.


Moje giełdy Kryptowalut

Do wyżej wymienionych portfeli dochodzi jeszcze kilka giełd krypto, na których obracam kryptowalutami. Trzymanie BTC czy innych krypto na giełdzie jest z jednej strony trochę niebezpieczne, niektórzy o tym trąbią. Lecz moim zdaniem gadanie o niebezpieczeństwie jest bez sensu, bo jak ktoś się boi to niech niech nie kupuje w ogóle Bitcoinów i nie robi żadnego biznesu. Ani na kryptowalutach ani innych biznesów. Ryzyko jest w każdym biznesie, Bitcoin tutaj nic nie zmienia. Moje giełdy kryptowalut:

  • Bitbay
  • Bitmarket
  • Poloniex
  • Bittrex

Jaki portfel Bitcoin polecam?

Hmm jeśli mówimy o portfelach bezpłatnych przeglądarkowych to Electrum. Rozwiązanie dobre dla osób początkujących lub z małą wartością Bitcoinów.

Jeśli masz zamiar lub masz Bitcoiny warte co najmniej 20 000 zł to polecam Ci zakupić portfel sprzętowy. Koszt portfela sprzętowego to około 300zł wzwyż, lecz daje najwyższe bezpieczeństwo środków i spokój ducha, także warto go kupić.


Strzałka, Jak wstawiać posty na Facebook, Facebook, Arturek.pl Wygraj Ledgera Nano S Strzałka niebieska, jak dodawać posty na Facebook, Arturek.pl

Przygotowałem konkurs na moim blogu. W którym każdy może wziąć udział i wygrać właśnie taki, opisywany w tym artykule – nowy Ledger Wallet. Każda osoba, która spełni warunki konkursowe wygrywa, więc każdy ma równe szanse. Przejdź do konkursu klikając tutaj, wykonaj 2 proste zadania konkursowe i wygraj Ledgera Nano S. Kliknij, a powiększysz zdjęcie.

Wygraj portfel Ledger Nano S, Test Ledgerwallet, Ledger Nano SWygraj portfel Ledger Nano S, Test Ledgerwallet, Ledger Nano SWygraj portfel Ledger Nano S, Test Ledgerwallet, Ledger Nano SWygraj portfel Ledger Nano S, Test Ledgerwallet, Ledger Nano SWygraj portfel Ledger Nano S, Test Ledgerwallet, Ledger Nano S

Portfel jest ważny, ale zarabianie ważniejsze

Już wiesz z jakiego portfela Bitcoin korzystam. Dużo osób w sieci mówi jedynie o portfelach do krypto. Moim zdaniem równie ważne, a nawet ważniejsze jest zarabianie Bitcoinów. W zakładce Biznes przygotowałem dla Ciebie całe encyklopedię wiedzy jak zarabiać Bitcoin. Miłej lektury.


Zostaw coś 🙂 z jakiego portfela bitcoin korzystam

Skoro dotarłeś do końca to znak, że artykuł Ci się podobał. Udostępnij artykuł lub zostaw Like, aby inne osoby dowiedziały się jak bezpiecznie przechowywać Bitcoiny i inne kryptowaluty. Dasz mi tym motywację do dalszej pracy. Dziękuje.


Zobacz też: z jakiego portfela bitcoin korzystam
Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.