Wszystko o Bitcoin w jednym miejscu, BTC, Arturek.pl
Bitcoin Zarabianie w Internecie

Wszystko o Bitcoin w jednym miejscu. Poradnik dla początkujących.

Wszystko o Bitcoin w jednym miejscu. Poradnik dla początkujących.

Bitcoin (BTC) – to internetowa waluta, która występuję w sieci i na urządzeniach cyfrowych, czyli komputerach/smartfonach. A także specjalnych portfelach odłączonych od internetu wyglądających podobnie do pendrive usb.

Nie posiada fizycznych odpowiedników, czyli papierowych banknotów i monet. Bitcoin oficjalnie istnieje od Stycznia 2009 roku. Powstawał i powstaje nadal poprzez podłączenie do komputerów internetu. Oraz odpowiednich programów z dużą mocą obliczeniową specjalizujących się w wydobywaniu i obsłudze Bitcoinów. Wszystko o Bitcoin w jednym miejscu poradnik dla nowych

Spotyka się monetę Bitcoin z duża literką B w środku, ma ona charakter jedynie pokazowy. Nie posiada ona mocy płatniczej. Sam posiadam kilka takich monet. Jeśli chcesz takie mieć to wpisz na Allegro w wyszukiwarce słowa „moneta Bitcoin”. Koszt ok. 20-30zł za sztukę.

Bitcoin nie posiada fizycznych odpowiedników

Przesyłanie BTC w porównaniu do przelewów bankowych jest jak porównywanie wysłania komuś wiadomości na Facebook do wysłania komuś listu metodą tradycyjną (pocztą). Taka jest właśnie szybkość przesyłania Bitcoinów. Przelew z jednego konta Bitcoin na drugie trwa około 30 minut. Niezależnie od tego czy wysyłam BTC z Polski do USA czy z Polski do Australii.

Bitcoin nie jest też uzależniony i regulowany poprzez żadne państwo ani instytucje finansowe, banki. Wraz z BTC powstała technologia (program komputerowy Blockchain), który jest podstawą dla Bitcoina. Po prostu tam gdzie jest internet tam jest Blockchain i Bitcoin.

 

Zdaje sobie sprawę z tego, że to szok dla początkujących.

Jeśli pierwszy raz to słyszysz to myślisz sobie, że mam coś nie tak z głową. Albo, że za dużo filmów Science-Fiction się naoglądałem. Też tak myślałem, ale założyłem w pełni darmowe konto BTC. A potem dla sprawdzenia wykonałem swój pierwszy przelew BTC. Potem drugi i się okazało, że to jednak prawda.

Potem poznałem kilkanaście osób, które już od dłuższego czasu korzystają z przelewów Bitcoin. Nawet zarabiają dobre pieniądze dzięki angażowaniu się w bardzo świeżą branżę Bitcoina. A każdy doświadczony przedsiębiorca lub osoba która jest blisko przedsiębiorczości wie, że najwięcej można zarobić na nowościach i towarach/usługach, które są nowością dla świata i ludzi. Tym bardziej, że jest to temat związany z przelewami, finansami. Więc teraz już wiesz, że są tu bardzo duże możliwości zarobkowe. Wszystko o Bitcoin w jednym miejscu Poradnik dla nowych

Bitcoin w Polsce. Polska Giełda Bitcoin.

W Polsce w lutym 2017 roku w Warszawie istnieją już 2 bitcoinomaty. Czyli urządzenia podobne do bankomatów z dotykowym wyświetlaczem i napisami Bitcoin, BTC. Dzięki którym możemy zamienić pieniądze (PLN, USD, EUR i wiele innych) na Bitcoiny i odwrotnie. Czyli możemy zamienić Bitcoiny na tradycyjne waluty. Oczywiście najwygodniej korzystać z wymiany poprzez własne urządzenie mobilne z internetem i giełdy Bitcoin.

Giełda Bitcoin to taki internetowy kantor. Wpłacamy tam pieniądze przelewem, zamieniamy na Bitcoiny i odwrotnie. Potem wypłacamy lub przesyłamy dalej. Polecam bardzo giełdę Bitbay. Najbardziej solidna Polska firma zaangażowana w wymianę Bitcoina. Już dzisiaj załóż swoje pierwsze, bezpłatne konto na giełdzie Bitbay.

Wszystko o Bitcoin w jednym miejscu Poradnik dla nowych

Zasady bezpieczeństwa Bitcoin. Wszystko o Bitcoin w jednym miejscu

Pamiętaj, że giełdy Bitcoin, w których kupujemy, sprzedajemy, wymieniamy BTC nie wolno traktować jako konta do przechowywania BTC. Tylko jako kantor, który wykonuje dla nas usługę wymiany. A potem wypłacamy nasze środki na nasze konta. W momencie gdy nasze środki są na giełdzie sterować nimi może giełda. To jest kwestia bezpieczeństwa, którą dużo osób pomija, zapomina lub jest po prostu niedoinformowana.

Należy mieć dwa konta dotyczące Bitcoin:
  1. Konto prywatne (portfel) do przechowywania BTC.
  2.  Konto na giełdzie BTC do wymiany. Polskie dobre giełdy to: Bitbay, Bitmarket.

Więcej na ten temat w zakładce Portfel Online. To bardzo ważna kwestia, aby mieć co najmniej dwa konta Bitcoin – przeczytaj o tym.

Kilka praktycznych metod wykorzystania Bitcoina:
  1. Przelewy zagraniczne, przesyłanie pieniędzy np. od rodziny z UK do Polski będzie szybkie i pozbawione wysokich prowizji. Prowizję za przelewy Bitcoin są dużo mniejsze niż przelewy zagraniczne w banku.
  2. Na pewno na wczasach w Polsce lub zagranicą często widziałeś sytuację w której ktoś nosi przy sobie dużą ilość gotówki w PLN, EUR lub USD, bo musi ją mieć żeby płacić nią za swoje wczasy. A jak wiadomo ta gotówka często się gubi, szczególnie nad wodą,  na plaży i tracimy pieniądze. Z Bitcoinem wystarczy mieć ze sobą wodoodpornego smartfona np. iPhone 7 z internetem. Do tego aplikacją mobilną Bitbay i w wielu hotelach zapłacisz za wszystko w BTC. A mniejsze kwoty wypłacisz za pomocą smartfona i BTC w większości bankomatów na świecie. Przez co nie będziesz musiał brać ze sobą na wakacje dużej ilości gotówki i jej pilnować.
  3. W sytuacji gdy jesteś za granicą i zabraknie Ci pieniędzy. Masz dwie opcje: albo swoją kartą debetową wypłacisz wtedy pieniądze, a jeżeli Twoja karta nie działa za granicą lub nie masz pieniędzy to w tej sytuacji uratuje Cię szybki przelew Bitcoin na Twoje konto i wypłaca w większości bankomatów.
  4. Większość, chyba wszystkie firmy zarobkowe w sieci. W których również działam dają nam możliwość najszybszej wpłaty/wypłaty zgromadzonych środków właśnie poprzez przelew BTC. Poprzez BTC mamy też najczęściej najmniejszą możliwą prowizję.
  5. W krajach w których jest bardzo duża inflacja. Lub jest zła sytuacja polityczna, np. Wenezuela, Indie ludzie zamieniają pieniądze na Bitcoiny. Ich narodowe waluty tracą na wartości z dnia na dzień. A wartość Bitcoina zamiast maleć rośnie, więc mają podwójną korzyść.
Cytaty które najbardziej utkwiły mi w głowie o Bitcoin:

„Bitcoin wygląda groźnie do momentu aż zaczniesz z niego korzystać. Później chcesz go używać cały czas, jest tak prosty.”

„Pamiętaj, że Bitcoin jest rzadki jak złoto.”

Mam nadzieję, że artykuł „Wszystko o Bitcoin w jednym miejscu Poradnik dla początkujących” pomógł Ci zrozumieć czym jest Bitcoin.

Przejdź teraz do zakładki Cena Bitcoin. Prześledź tam cenę Bitcoina od jego powstania aż do dnia dzisiejszego i sprawdź ile mogłeś zarobić.

Jeśli artykuł Ci się podoba zostaw like lub udostępnij artykuł na Facebook. Dasz mi tym dużą dawkę motywacji do działania. Dzięki

Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.