Zakładamy Twój kanał Yotube, jak nagrać film na Youtube, social media

Zakładamy Twój kanał Youtube

Twój kanał Youtube

Zakładamy Twój kanał Youtube Youtube, Zakładamy kanał Youtube, Arturek.pl

Mówi się, że jedno zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów. Dlatego Facebook, Naszaklasa czy Instagram osiągnęły tak wielki sukces. Lecz video, czyli Youtube ma jeszcze większą moc niż zdjęcie.

Angażuje większość zmysłów człowieka i przyciąga widza na dłużej. Dodawane systematycznie filmiki sprawią, że ludzie będą czekać na kolejne odcinki. Tak jak ma to miejsce z serialami.

Filmiki są dużo ciekawsze dla większości osób niż czytanie książek, oglądanie zdjęć. Więc dają większa oglądalność. Oczywiście nie neguje tutaj czytania książek. Każda inteligenta i mądra osoba wie, że czytanie książek to bardzo ważna życiowa czynność odnośnie inteligencji.

Podstawy jak założyć własny kanał Youtube??

Zacznij od założenia sobie konta w Google. Będziesz miał pocztę G-mail, konto Youtube, konto w Google Analytics i wiele innych. Logujesz się do wszystkich funkcji, narzędzi Google jednym, tym samym loginem i hasłem.

Przejdź na Youtube, kliknij założenie kanału, wypełnij dane. Następnie dodaj zdjęcie profilowe z twarzą i fajne w wysokiej rozdzielczości zdjęcie tła – to bardzo ważne. Wyjątek jest wtedy gdy zakładasz kanał firmowy i dodasz logo lub nazwę firmy. W pozostałych wypadkach zdjęcie twarzy i tła jest bardzo ważne, bo dodaje Twojemu kanałowi autentyczności, prawdziwość w sieci.

kanał Youtube Arturek.pl, zakładamy Youtube, ciekawostki youtube

Jak się przełamać i nagrać pierwszy film na kanał Youtube:

Jeśli nagrania filmiku jest dla Ciebie łatwe to świetnie. Ale jeśli sprawia Ci to problem i na samą myśl masz stracha lub gęsią skórkę to skorzystaj z poniższej instrukcji.

Na początek nagraj 30 sekundowy filmik w którym nagrasz jakieś ładne tło, ładne miejsce w Twojej okolicy. Może być nawet widok z okna. Nie musisz na tym filmiku nic mówić. Zadbaj o to, aby filmik był nagrany w miejscu bez wiatru, żeby nie było szumu. Oraz żebyś trzymał w miarę prosto kamerkę. Nie nagrywaj ludzi tylko jakieś ładne widoki.

Skopiuj filmik na komputer. Logujesz się, wrzucasz filmik. W tytule wstaw nazwę miasta i miejsca gdzie nagrałeś filmik. Dodaj Tagi, aby filmik był częściej wyszukiwany. To wszystko.

Gratuluje Ci wstawienia pierwszego filmiku na kanał Youtube.

Powtórz to kilka razy, nagrywając inne ładne miejsca z Twojej okolicy. Kolejny filmik niech już trwa minutę, następny 1,5 minuty. Miejsca, które możesz nagrywać to rzeka, park, ulica, las, krajobraz. Po nagraniu 5 filmików będziesz już czuł się pewnie w temacie i może nawet spodoba Ci się to.

Po nagraniu kilku prostych filmików otoczenia możesz dorzucić do filmików swój głos, czyli omówienie tego co widzisz…

Statyw do nagrywania filmów zakładamy twój kanał Youtube

Po nagraniu kilkunastu filmików otoczenia przyjdzie czas, aby zacząć nagrywać siebie, co jest sporo trudniejsze. W tym celu przydałby się statyw do włożenia smartfona, bo z rąsi będzie dużo ciężej. Nagraj sam dla siebie 30 sekundowy film w którym się przedstawiasz, mówisz kilka słów o sobie. Powtórz to kilkanaście razy, za którymś razem powinno wyjść zadowalająco. Jak za pierwszym nagrywaniem siebie wyjdzie dobrze to masz zadatki na aktora. 😀

A więc nie ma na co czekać. Przejdź już teraz na Youtube i zacznij tworzyć swoje konto. To da Ci bardzo dużo frajdy, być może zaczniesz też na tym zarabiać.

Najlepsze korzyści osiągniesz łącząc wszystkie popularne social media w jedną sieć, a więc przejdź teraz do zakładki o Twitterze.

Subskrybuj mój kanał Youtube

youtube arturek.pl, youtube Artur Nowak

Udostępnij artykuł: