Triki instagrama, instagram arturek.pl, jak działać na Insta

Triki Instagrama

Oto kilka podstawowych zasad i trików dotyczących Instagrama. Triki Instagrama naprawdę działają, są darmowe i są dość rzadko spotykane, więc grzechem by było nie skorzystać.

Triki instagrama, instagram arturek.pl, jak działać na Insta

Twój profil Instagram:
 • Nazwa użytkownika musi być sensowna, żeby dało się to wymówić i zapamiętać. Generalnie unikałbym mieszaniny liter i cyfr (np. Adrian0011) lub bezsensownego ciągu liter (np. Arturenxxy). Jak poszukasz dobrze to znajdziesz wolną, sensowną i chwytliwą nazwę dla profilu.
 • Zdjęcie profilowe powinno być z Twoją widoczną twarzą.
 • Wrzucaj tam tylko i wyłącznie fajne, kolorowe, pozytywne zdjęcia. Jakość nie zawsze musi być idealna, ale powinna być co najmniej dobra.
 • Pod zdjęciem koniecznie powinny być opis oraz hashtagi.
#Hashtagi triki instagrama

Są to słowa opisujące to co dzieje się na zdjęciu. Dzięki nim docierasz do osób, które interesują się podobną tematyką, czyli takim właśnie Hashtagiem. Wstaw ich co najmniej kilka przy każdym zdjęciu.

Np. wstawiając zdjęcie z miasta Barcelona i robiąc hashtag #barcelona zdjęcie wyświetli się osobom, które szukają, lajkują zdjęcia Barcelony lub są w pobliżu.

Cierpliwość, systematyczność, dokładność

Dużo osób wstawia fajne foty na Insta, robi wszystko ok. Lecz zapominają o cierpliwości i systematyczności. Zauważ, że najlepsi ludzie tej branży wrzucają foty jak w szwajcarskim zegarku – systematycznie, dokładnie i robią to długi czas.

Co to jest BIO na Instagramie? triki instagrama

Bio to opis profilu, który znajduje się pod zdjęciem profilowym oraz nad galerią zdjęć. Tak jak widać czerwoną ramką na poniższym zdjęciu.

Triki instagrama, Insta, Social Media, Arturek.plW BIO wpisz kilka słów o sobie, oczywiście pozytywnych. Coś co lubisz, twoją pasję, zawód, miasto, status związku. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, freelancerem możesz wpisać coś powiązanego z Twoim zawodem, biznesem.

Instagram prezentuje się trochę inaczej na komputerze niż na smartfonie. Moim zdaniem należy przystosować go do smartfona, gdyż lepiej i częściej się go przegląda na smartfonie.

Tworzenie ładnego opisu do zdjęć lub na BIO

triki insta, INSTAGRAM, social media, Arturek.plChodzi głównie o to, aby były „entery”, bo w Instagramie wciśniecie słowa enter nie działa. Jeśli nie rozumiesz to sprawdź z boku na zdjęciu o co mi chodzi. Z enterami wygląda dużo bardziej profesjonalnie, przejrzyście i dużo osób tego nie umie zastosować, więc wyróżniasz się. 🙂

Odpalasz na Iphonie notatnik. Robisz w nim opis do zdjęcia lub do BIO z enterami i emotikonkami. Następnie cały zaznaczasz, kopiujesz i wklejasz do BIO lub pod zdjęcie, a wklei się tak jak powinien. Trochę to dziwne, ale ten sposób działa, więc z niego korzystam i Ci polecam.

Triki Instagrama:
 • Załóż sobie konto firmowe, które daje więcej opcji. Po pierwsze pod imieniem i nazwiskiem możesz sobie wybrać zawód lub branżę, którą się zajmujesz, interesujesz. Po drugie możesz wpisać 3 dane kontaktowe, czyli Telefon, E-mail i adres.
 • Opisz siebie w BIO.
 • Ustaw sobie jakiś link, który jest dla Ciebie najważniejszy w Twoim BIO.
 • Podłącz aplikację, która umożliwia Insta, Fb wstawianie odpowiednich zdjęć z opisem o wyznaczonej dacie i godzinie. To pomoże Ci systematycznie np. co Poniedziałek o 7:50 jedno zdjęcie i co środę o 17:30 jedno zdjęcie. Zdjęcia możesz załadować do tej aplikacji raz na miesiąc, a one będą się dodawały tak jak to ustawisz. Jest to świetna automatyzacja zadań, daje oszczędność czasu, wyręcza Cię.
Jak zdobyć więcej obserwujących, followersów:
 • Lajkuj inne, fajne profile czy zdjęcia. Niektórzy odwdzięcza się tym samym i będą Cię obserwować.
 • Dodawaj lokalizację do wstawianych zdjęć, osobom z tej samej lokalizacji będzie to zdjęcie się pokazywać.
 • Dodawaj kreatywne, prawdziwe, wartościowe komentarze. Nie chodzi tu o komentarz: „super”, „ślicznie”, ale coś głębszego, co wymaga zaangażowania się w opis danej sytuacji. Większość ludzi na Insta komentuje bez sensu, a Ty komentując sensownie zwrócisz na siebie pozytywnie uwagę.
 • Obserwuj osoby, które Cie interesują.
 • Udostępniaj się na innych profilach. Czyli dogadujesz się z osobą, której również zależy na promocji Insta i nawzajem wrzucacie swoje zdjęcie z podpisem Twojego profilu i pozytywnym komentarzem, czyli promujecie siebie nazwajem. Nic na tym nie tracicie, a możecie sobie nawzajem pomóc.
 • Połącz Insta ze swoimi innymi social mediami, blogami, sklepami internetowymi, czyli powrzucaj linki. To zrobi swego rodzaju sieć.
 • Grupy na Facebooku, na których się promujemy. Inni muszą na to reagować, bo też chcą, abyś je lajkował, obserwował.
 • Płatna reklama, ale to dopiero wtedy gdy masz spore pojęcie o reklamie i spore doświadczenie.
Promuj swojego Instagrama gdzie się da:
 • Instalując wtyczkę Instagram Feed na blogu WordPress (ja to robię)
 • Dając linka na swoim Facebooku (ja to robię)
 • Dając linka na swoim kanale Youtube (ja to robię)
 • Dając linka na innych portalach zdjęciowych: Pinterest, Google+, itd

Obserwuj mnie 🙂

Marka osobista, Instagram, Arturek.pl
1Instagram
Udostępnij artykuł: