Japonia mówi tak dla pensji w Bitcoinie, wypłata Bitcoin, zarabianie w bitcoinie
Bitcoin Życie

Japonia mówi tak dla pensji w Bitcoinie!

Mam dla Was najnowszy news z Azji. Na naszych oczach tworzy się nowa historia pieniądza. Japonia mówi tak dla pensji w Bitcoinie.

Bitcoin jest legalną Walutą w Japonii

W II kwartale 2017 roku Japonia wprowadziła Bitcoina jako oficjalną, legalną walutę. Japonia zrobiła to jako pierwszy kraj na świecie. Moim zdaniem to było początkiem dużych wzrostów ceny na Bitcoinie, bo to realnie wpływa na płynność, wartość i znaczenie Bitcoina.

Japonia wprowadza pensje w Bitcoinie

Teraz kraj kwitnącej wiśni poszedł jeszcze dalej. Wypłata wynagrodzeń w walucie Bitcoin. Oczywiście to opcja tylko dla tych, którzy wyrażą taką chęć.

Obywatel Japonii ma do wyboru dwie opcje:
  1. Pensja w japońskich Jenach (JPY).
  2. Pensja w japońskich Jenach 90% i 10% pensji w Bitcoinie.

Na początek zdecydowano się na wypłatę 10% w Bitcoinie. Podejrzewam, że z czasem ta wartość będzie rosła aż dojdziemy do momentu, że możliwa będzie wypłata całej pensji w Bitcoinie.

Japonia mówi tak dla pensji w Bitcoinie, wypłata Bitcoin, zarabianie Bitcoin

Japonia mówi tak dla pensji w Bitcoin, pensja w Bitcoinie, zarabianie Bitcoin

Co na to Polska? Japonia mówi tak dla pensji w Bitcoinie

Aż się łezka w oku kręci jak ogląda się w polskich mediach (tv, radio, prasa) teorie spiskowe dotyczące Bitcoina. W cywilizowanych, nastawionych na rozwój krajach  wynagrodzenie w Bitcoinie można wypłacać.

W Bitcoinie zauważyłem 2 rodzaje ludzi:
  1. Lubisz nowe technologie, interesuje Cię świat finansów, masz smykałkę do interesów, jesteś osobą przedsiębiorczą? Jeśli tak, to powinieneś Bitcoiny posiadać lub chociaż zacząć się interesować tą technologią.
  2. Nie lubisz Bitcoina, boisz się go. Jesteś zamknięty na świat finansów, przedsiębiorczości. Nie chcesz się uczyć – to nie musisz się tym interesować.

Podsumowując to powiem, że głównie jedna rzecz odróżnia dwa powyższe podejścia. Ci pierwsi zdobyli doświadczenie, zarobili i zarobią więcej, Ci drudzy nie wiedzą nic, nie zarobili i nie zarobią nic. 🙂

Oczywiście oprócz tych 2 grup ludzi są ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o Bitcoinie. Po prostu nie słyszeli o nim lub słyszeli, ale w ogóle się tym nie interesowali. Jeśli jesteś taką osobą poczytaj, dowiedź się czym jest Bitcoin i jak wielkie korzyści daje.

Jak to jest z tym Bitcoinem?

Zainteresowałeś się Bitcoinem? Jeśli tak, zajrzyj na moim blogu w zakładkę Bitcoin. Lub przejdź do poniższych artykułów.

Zobacz też: Japonia mówi tak dla pensji w Bitcoinie

Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.