Przeglądarka internetowa Brave
Kryptowaluty Zarabianie w Internecie Życie

Przeglądarka internetowa Brave

Dzisiaj zapraszam Cię na test nowej przeglądarki internetowej Brave. Sprawdźmy jak wypada w porównaniu z Google Chrome i Mozilla Firefox.

Dlaczego robię test nowej przeglądarki internetowej?

BRAVE to przeglądarka internetowa która mnie zachwyciła. Od czasu do czasu każdy ma nową zabawkę, nowe oprogramowanie, nowy samochód, który robi na nim wielkie wrażenie i efekt WOW. Takie właśnie wrażenie zrobiła na mnie przeglądarka internetowa Brave.

Kto stworzył Brave?

Brave stworzył Brendan Eich, która osiągnięcia to stworzenie popularnego skryptowego języka programowania JavaScript w grudniu 1995 roku oraz stworzenie przeglądarki internetowej Mozilla Firefox. Mamy tu do czynienia z człowiekiem z wielkim doświadczeniem z tej branży, który wie co robi.

Aktualnie jest prezesem Brave Software, której głównym produktem jest przeglądarka internetowa Brave i kryptowaluta BasicAttentionToken (BAT).

Zalety Brave

  • Szybkość ładowania stron

Przede wszystkim szybkość działania poprzez blokowanie reklam. Zablokowane są dosłownie wszystkie reklamy, co jest aż dziwne, bo w wielu miejscach mamy pusty białe pole zamiast kolorowych, migających reklam. 🙂

  • Łatwa przyswajalność i przyjazdny interfejs

Obawiałem się czy Brave nie będzie dziwny, czyli czy przesiadka z Firefoxa nie będzie dla mnie uciążliwa i nie do ogarnięcia mimo zalet tej przeglądarki. Jak się później okazało szybko dało się przyzwyczaić do Brave, podobnie jak do iPhona czy Maca.

To tak jak z porównywaniem Linuxa i Windowsa. Linux jest lepszy, wie to dużo ludzi, ale i tak większość korzysta z Windowsa, bo przyzwyczajenia i nawyki robią swoje. Siła firmy Apple polega na tym, że potrafi przyciągnąć i przyzwyczaić nowego użytkownika do sprzętu Apple po tygodniu korzystania z iPhona czy Maca. Podobnie jest z Brave w mojej opinii.

  • Zarabianie

Tak, dobrze przeczytałeś. Brave to przeglądarka, która ma bardzo rozbudowane możliwości co do wyświetlania reklam. Polega to na tym, że ustawiamy wyświetlanie reklam takich jakie proponuje Brave, a zysk od reklamodawców idzie do podziału.

  • Szata graficzna

Bardzo ładna szata graficzna.

Wady Brave:

Od czasu do czasu jak mam otwarte 10 kart w przeglądarce i na jakąś kartę nie zaglądałem kilkanaście minut to potem nie mogę jej włączyć. Muszą ją odpalić od nowa. Mam nadzieje, że zrobię aktualizację i to się poprawi.

Innych wad nie zauważyłem, przeglądarka jest świetna.

 

Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.