Marka Osobista

Poradnik Marka Osobista w internecie

Kilka prostych lecz bardzo skutecznych kroków, aby zarabianie w internecie było łatwiejsze, przyjemniejsze. A przede wszystkim przyniosło pożądany efekt w postaci zarobków ($, £, €, BTC). Jak tego dokonać? Twoja marka osobista zrobi to sama, lecz najpierw musisz ją zbudować w odpowiedni sposób.

Bardzo ważne jest to, że ten poradnik jest dla każdego. Bez względu na to czy będziesz robił to samo co ja. Czy zupełnie inny biznes w internecie to poniższe metody powinieneś stosować praktycznie w każdym biznesie. Każdy powinien chcieć, aby jego marka osobista była na wysokim poziomie.

Poważnie potraktuj poniższe informacje. Na szkoleniach zapłaciłem ponad 6500zł za to co poniżej wymieniłem i uprościłem maksymalnie. Więc masz mnóstwo wiedzy za free w jednym miejscu.

 

1.>Odpowiednia poczta e-mail Marka osobista, g-mail, Arturek.plmarka osobista

Polecam konto na gmail.com, ponieważ:

 • ma bardzo dużo możliwości edytowania,
 • jest darmowe,
 • bardzo dobrze filtruje SPAM,
 • jest po prostu najlepsze.

Należy założyć konto w którym w nazwie jest twoje imię i nazwisko w formacie imięnazwisko@gmail.com, przykłady:

 • arturnowak@gmail.com
 • lub podobna kombinacja arturnowak444@gmail.com
 • lub anowak@gmail.com
 • lub nowakartur@gmail.com

Chodzi o to, aby nazwa konta brzmiała profesjonalnie i aby podawać swoje prawdziwe dane. Musisz być autentyczną osobą również w nazwie e-mail.
Błędem jest nazywanie konta np. arturek56756@wp.pl lub różowakasia90@gmail.com i inne tego typu dziwne, anonimowe kombinacje.

Po takiej prostej zmianie, którą może zrobić każdy w 5 minut. Twój e-mail będzie miał profesjonalną nazwę. A ludzie wymieniający z Tobą wiadomości będą od razu Cię dużo poważniej traktować.

Możesz też od razu pomyśleć, aby nazwa Twojego e-maila była taka sama jak Twojej strony internetowej, bloga.

 

2. Domena internetowa Marka osobista, Domena internetowa, Arturek.pl

Domena internetowa to nazwa pod którą kryje się strona www lub nazwa bloga. Po wpisaniu poprawnej nazwy domeny do paska adresu przeglądarki i wciśnięciu ENTER, otworzy się strona, którą dana domena reprezentuje.

Przykład: wpisując w przeglądarce Arturek.pl wyskoczy Ci ta strona. Gdyż nazwa mojej domeny to Arturek, a końcówka to pl.

Domena internetowa powinna mieć końcówkę:

 • pl – oznacza, że strona jest z Polski, dla odbiorców w j. polskim (najpopularniejsza końcówka w Polsce, największa ilość obserwatorów, klientów),
 • com – oznacza, że strona jest międzynarodowa, dla odbiorców z wielu krajów. Końcówka .com jest najlepsza (jest najdroższa do kupienia). Kojarzy się z profesjonalizmem, nie ogranicza się do żadnego kraju, jest międzynarodowa.
 • Inne końcówki (com.pl, org, ovh, biz, net) – to raczej kiepski wybór.

Domena strony, bloga powinna być:

 • łatwa do zapamiętania,
 • bez polskich znaków
 • łatwa w wymowie
 • najlepiej jak najkrótsza
 • najlepiej jednoczłonowa (jednowyrazowa)

Od razu zacznij też myśleć nad domeną Twojej strony i sprawdź czy taka nazwa nie jest już zajęta. Dobrym miejscem do zakupu domeny jest nazwa.pl lub ovh.pl Jeśli jest musisz wymyślić coś nowego. Wymienić powyższe cechy domeny internetowej jest łatwo. Lecz znaleźć fajną nazwę spełniająca wszystkie kryteria jest ciężko. Wiec zacznij nad tym myśleć już dzisiaj.

3. Stwórz własny Blog, stronę w sieciMarka osobista, Blog, Arturek.pl

Gdy już poznasz branżę w której działasz, poznasz trochę Bitcoina. Nauczysz się robić wpłaty, wypłaty na wyżej wymienionych portfelach to trzeba będzie zrobić kolejny krok na przód. Którym jest stworzenie własnej strony i rozpoczęcie działań reklamowych.

Znajomi i inne osoby będą pytały się Ciebie czym się zajmujesz. Jest to trudne do wytłumaczenia. To co robimy to nie jest zawód znany od dawna np. piekarz, pielęgniarka, kierowca itp. Ciężko Ci będzie wytłumaczyć ludziom na czym to polega.

Więc dla ułatwienia będziesz odsyłał ich na swoją stronkę, aby tutaj czarno na białym zaczerpnęli informacji. Mógłbym Ci o tym nie mówić, gdyż to naprawdę kluczowa informacja, lecz dziele się nią z Tobą.

TRACISZ CZAS I PIENIĄDZE jeśli nie masz własnych stron w sieci. Trzeba robić stronki w necie, działać i zarabiać. Tak jak ja to zrobiłem na tej stronie.

Po założeniu strony wklejaj na nią i wpisuj swoje przemyślenia.

Na początku będzie dużo do poprawy, ale ucz się na własnych błędach robienia stron, a się nauczysz. Jeśli nie będziesz popełniał błędów to nigdy się niczego nauczysz i nie będziesz zarabiał pieniędzy. To jest dokładnie tak samo, jakbyś bał się stawiać pierwsze kroki kiedy miałeś 9 miesięcy życia za sobą. Nigdy nie chodziłbyś na 2 nogach, gdybyś nie przewrócił się setki razy.

Jeżeli chcesz zarabiać w internecie naprawdę dobre pieniądze to MUSISZ POSIADAĆ własną stronę internetową. Nawet jeśli z biegiem czasu zmienisz zakres swojej działalności to własna strona internetowa otworzy dla Ciebie wiele, wiele nowych drzwi, nowych możliwości. A najlepsze jest to, że gdy Ty będziesz spał, imprezował, chorował, leżał na plaży. To Twoja strona internetowa będzie działać dokładnie tak jak ją ustawiłeś. 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. 🙂

 

4. Twój profil Facebook  Marka osobista, facebook, Arturek.plMarka osobista

Facebook jest prawdopodobnie najważniejszą wizytówką (reklamą) Twojej osoby w dzisiejszych czasach. Konto na nim musi być fajne, z wyraźnymi, fajnymi zdjęciami i odpowiednimi wpisami. Zdjęcie profilowe powinno być z wyraźna, widoczną, uśmiechniętą twarzą. marka osobista

Marka osobista, facebook robic, Arturek.pl Na facebooku powinieneś:
 • Promować swoją własną osobę,
 • Powinieneś mieć wpisane Twoje prawdziwe imię i nazwisko ( a nie inicjały, ksywki itp),
 • Możesz promować swoją rodzinę (chłopaka, dziewczynę),
 • Promować coś związanego z Twoim zawodem pracy, pasją
 • Promować swoją własną firmę, ideę.
Marka osobista, facebook nie, Arturek.plNa facebooku NIE powinieneś:
 • Angażować się w treści, walki polityczne, narodowościowe (kampanie wyborcze, promowanie partii, hejtowanie polityków),
 • Udostępniać tzw. łańcuszków (niby wygraj iPhona, wycieczkę w konkursie itp),
 • Udostępniać biadolenia jak to ktoś jest biedny,
 • Dodawać zdjęć avatarów (zamiast Twojej twarzy jest zdjęcie psa, kota, supermena, auta itp),
 • Narzekać, marudzić, hejtować kogokolwiek.

Marka osobista, Usuń Hejtera, Arturek.pl

 

Teoretycznie możesz powiedzieć, że każdy robi ze swoim kontem Facebook co chce. Udostępnia co chce, wstawia zdjęcia jakie chce i niby masz rację. Lecz jeśli chcesz być lubiany, chcesz zbudować porządny wizerunek swojej osoby (firmy) w sieci. A także nie chcesz być brany za przeciętniaka albo oszołoma to musisz się do powyższych rad stosować. marka osobista

Po zastosowaniu powyższych reguł uwierz mi, że ludzie będą bardziej lubić Twój profil facebookowy. Co przełoży się na Twój pozytywny wizerunek w sieci. A to z kolei pomoże Ci w reklamowaniu swojej firmy w sieci, co da Ci większe zasięg (czyli większe zarobki). Pomoże w poznawaniu nowych, ciekawych ludzi i budowaniu relacji. marka osobista

 

5. Nagrywaj własne filmiki na youtube, facebook i Marka osobista, Youtube, Arturek.plswoją stronę.

Mówi się, że jedno zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów. Dlatego Facebook i Naszaklasa osiągnęły tak wielki sukces.

Lecz video ma jeszcze większą moc niż zdjęcie. Angażuje większość zmysłów człowieka i przyciąga widza na dłużej. Dodawane systematycznie filmiki sprawią, że ludzie będą czekać na kolejne odcinki. Tak jak ma to miejsce z serialami.

Filmiki są dużo ciekawsze dla większości osób niż czytanie książek, stron internetowych. Więc dają większa oglądalność. marka osobista

6. Załóż konto na Instagram  Marka osobista, Instagram, Arturek.pl

Wrzucaj tam tylko i wyłącznie fajne, kolorowe, pozytywne zdjęcia. Żadnych łańcuszków, biadolenia, narzekania. Odpowiednie prowadzenie konta na Instagramie naprawdę działa i daje dużo followersów.

Generalnie zasada dotycząca Facebooka, Instagrama, Twittera są podobne. Czyli wszędzie porządne, uśmiechnięte zdjęcie profilowe z Twoją twarzą. Fajne, kolorowe zdjęcia, przyciągające ciekawość ludzką.

Podłącz też aplikację, która umożliwia (na Instagrama, Facebooka i inne portfale) wstawianie odpowiednich zdjęć z opisem o wyznaczonej dacie i godzinie. To pomoże Ci systematycznie np. co Poniedziałek o 7:50 jedno zdjęcie i co środę o 17:30 jedno zdjęcie. Zdjęcia możesz załadować do tej aplikacji raz na miesiąc, a one będą się dodawały tak jak to ustawisz. Jest to świetna automatyzacja zadań, daje oszczędność czasu, wyręcza Cię z pewnych rzeczy. marka osobista

7. Załóż konto na Twitter Marka osobista, Twitter, Arturek.pl

Twitter generalnie jest dla osób ze świata polityki i branż spokrewnionych. Lecz my jako osoby zarabiające w sieci również możemy mieć tam konto i wykorzystywać je do naszych celów. Na pewno to w niczym nie zaszkodzi, a może jedynie dać nam więcej obserwatorów.

Generalnie zasada dotycząca Twittera są podobne do FB i Insta. Lecz Twitter jest najbardziej poważny z w/w i zdjęcia na Twittera raczej biznesowe, wpisy również.

Na Twitterze możesz też wypowiadać się na tematy polityczne co jest wielkim błędem na Facebooku, a już na pewno na Instagramie.

8. Naucz się Copywritingu Marka osobista, copywriting, Arturek.pl

Copywriter – to autor tekstów i sloganów reklamowych.

Od czasu gdy zacząłem robić tą stronę zauważyłem, że na rynku istnieje bardzo mała grupa ludzi, która zna się lub chociaż trochę ogarnia Copywriting. Większość ludzi tworząc wpisy korzysta z zasady ctr+C,a następnie ctr+V, czyli kopiują cudze teksty, zdjęcia, opisy. Lub jak już ktoś tworzy własne teksty to ma bardzo słabe tytuły i slogany reklamowe.

Wiec jak ktoś szuka dobrej profesji, jest ambitny i chce mieć ponadprzeciętne umiejętności to polecam naukę Copywritingu. To umiejętność, który przyda się zawsze i wszędzie. Wymyślenie odpowiedniego tytułu czy sloganu reklamowego jest potrzebne dosłownie w każdej firmie. Czy też w każdym ogłoszeniu reklamującym towar czy usługę.

Udostępnij artykuł: