Dlaczego ludzie z marketingu internetowego są dziwni, hajs z neta, Arturek.pl
Blog Zarabianie w Internecie

Ludzie z marketingu internetowego są dziwni

W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy dlaczego ludzie z marketingu internetowego są dziwni.   Jest tyle darmowych materiałów, poradników, wzorów do naśladowania, praktyków od których można się uczyć. A co robi 95-98% ludzi w tej branży? Nic, po prostu nic.

Zarejestrują się, wpłacą parę złotych i to wszystko. Dlatego przegotowałem dla Ciebie ten artykuł, abyś w końcu zaczął robić coś więcej.

Firmy i liderzy robią konkursy. Do wygrania są wycieczki zagraniczne na rajskie wyspy, nowe laptopy, iPhony, ale na większość ludzi to w ogóle nie działa. Mimo tego, że marzą o takich wycieczkach i nowych, fajnych urządzeniach.

Tutaj mamy przykład świetnego konkursu. Do wygrania jest nowy portfel do kryptowalut Ledger Nano S, który zorganizowałem dla inteligentnych osób. Lecz ciężko o kogoś takiego, kto chce ruszyć tyłek i zgarnąć Ledgera. Może jednak Ty jesteś taki??

Dlaczego ludzie z marketingu internetowego są dziwni?
 • Nie mają zupełnie planu działania
 • Dołączają do firm, w których trzeba coś kupić, żeby to sprawdzić, ocenić, polecić dalej i zarabiać – ale nie chcą tego wcale kupić.
 • Dołączają do firm, programów w których trzeba reklamować pewne usługi, produkty – a oni nie reklamują.
 • Dołączają do przypadkowych osób lub zupełnie nietrafionych.
 • Nie chcą zainwestować ani czasu ani pieniędzy.
 • Nie uczą się sprzedaży
Wiem o tym wszystkim, bo sam przez to wszystko przechodziłem.

Każdy podpunkt przedstawiony powyżej przerabiałem na sobie. Z perspektywy czasu teraz się z tego śmieje, bo wydaje mi się to proste i oczywiste do zrealizowania. Ale na początku do śmiechu mi nie było. Nie rozumiałem zupełnie. Wiedziałem jedynie tyle, że chce zarabiać.

Jak z marketingowego dziwaka stać się poważnym, zarabiającym gościem: dlaczego ludzie z marketingu internetowego są dziwni
 1. Odpowiedź sobie na pytanie czy naprawdę wolisz marketing od etatu, wyjazdu na truskawki do Niemiec, zmywak do Anglii i prowadzenia małej, własnej firmy.
 2. Przeanalizuj czy Twoja firma marketingu oraz jej produkty naprawdę Ci się podoba. Jeśli nie to zmień ją, ale pamiętaj – idealnych osób i firm nie ma. Zawsze są jakieś minusy i plusy.
 3. Określ plan działania na najbliższy tydzień, miesiąc, 3 miesiące i zapisz go na kartce. Kiedyś myślałem, że to takie głupie gadanie, ale to naprawdę działa i motywuje.
 4. Sprawdź z kim działasz. Jeżeli ten ktoś się stara i zarabia to współdziałaj z nim. Jeśli się obija i udaje, że działa to znajdź ambitne osoby które coś chcą.
 5. Przełam się i zrób pierwszy krok z listą celów na najbliższy tydzień, miesiąc.
 6. Sprawdź czy lepszy jesteś w sprzedaży bezpośredniej (rozmowa twarzą w twarz) czy może wolisz rozwijać systemy sprzedażowe w internecie. Czy może wolisz zastosować 3 opcję, czyli duża inwestycja na start.
 7. Jesteś sam – pamiętaj, że to od Ciebie zależą wyniki. Nie oczekuj pomocy z zewnątrz, bo ona nie nadejdzie. Takie są fakty.
 8. Biznes ten zacznij od nieznajomych osób, nie proponuj go rodzinie i kolegom!!! Gdyż uznają, że oszalałeś.

Na początek to by było na tyle. W kolejnych artykułach rozwinę bardziej techniki działania.

Mam nadzieje, że po tym artykule nie będziesz już frustratem marketingu. Tylko świadomą osobą, która wie jak działać. W razie pytań podsyłam Ci odnośnik do mojego profilu Facebook, wystarczy kliknąć i napisać do mnie.

Jeśli artykuł okazał się pomocny dla Ciebie udostępnij go lub zostaw lajka. Dzięki.

 

Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.