Jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitmarket, jak kupić Bitcoin za złotówki, zakup Bitcoina na Bitmarket
Bitcoin Kryptowaluty

Poradnik jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitmarket?

Oto poradnik z którego dowiesz się jak szybko, jak łatwo, jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitmarket. Jest to bardzo proste, ale jeżeli robisz to pierwszy raz to możesz po prostu tego nie wiedzieć.

Czym jest Bitmarket?

Bitmarket to jedna z dwóch największych w Polsce firm, giełd umożliwiająca nam, czyli klientom handlowanie na Bitcoinie. Poprzez handlowanie mam na myśli sprzedawanie lub kupowanie Bitcoina i wielu innych kryptowalut.

Bitmarket obsługuje 3 waluty i kilkanaście kryptowalut. Każda z nich jest kryptowalutą w pełni tego słowa znaczeniu. Czyli mówiąc wprost są to prawdziwe, realne projekty.

  Na zakup Bitcoina możesz przeznaczyć kwotę jaką chcesz
Może to być dosłownie groszowa sprawa, czyli 10, 20 lub 500 zł. A może to być duża kwota 50 000 czy 100 000 zł. A więc każdy może kupić Bitcoina, bez względu na to jakimi kwotami dysponuje.

Jak bezpiecznie kupić pierwszego bitcoina za złotówki, zakup Bitcoina na Bitbay, jak kupić Bitcoin

Co potrzebujemy, aby kupić Bitcoin?
  • Konto w Banku
  • Konto na giełdzie Bitmarket
  • Zdjęcie dowodu osobistego/prawa jazdy
  • Rachunek z imieniem i nazwiskiem
  • Pieniądze

PORADNIK JAK BEZPIECZNIE KUPIĆ BITCOIN NA BITMARKET:

Krok 1. REJESTRACJA, ZAŁOŻENIE KONTA

Jest to standardowa czynność taka jak w każdym innym serwisie internetowym. Klikamy w link, przekierowujący nas od razu do rejestracji. Podajemy tam e-mail, nasze prawdziwe dane, wymyślamy hasło i już mamy konto na Bitmarket.

Krok 2. WERYFIKACJA KONTA

Jako, że Bitmarket jest firmą, która prowadzi obrót pieniędzmi należy dokonać weryfikacji tożsamości konta z kilku powodów:

  • Dla potwierdzenia, że wpisaliśmy swoje dane.
  • Dla bezpieczeństwa i legalności biznesu.
  • Takie są procedury państwowe i unijne.

Bez obaw, nic się nie stanie jak osoba prywatna kupi za swoje środki Bitcoina. Jest to normalne, legalne i każdy ma do tego prawo. Ja potwierdzałem konta już dziesiątki razy w internecie i zawsze wszystko było w porządku. W Twoim przypadku też wszystko powinno być dobrze.

Krok 3. ZASILENIE KONTA

Mamy do wyboru 2 waluty: PLN i EURO. Mieszkając w Polsce najlepiej wpłacić złotówki i za złotówki dokonać zakupu swoich pierwszych Bitcoinów. Z tego co wiem przelewy waluty PLN dochodzą najszybciej.

Dane do wpłaty znajdziesz klikając po lewej stronie w Portfele > PLN > Wpłata. Na dane, które się pojawią wysyłasz przelew z taką kwotą jaką ustaliłeś. W tytule musi być wpisane „Inwestycja w Kryptowaluty”.

Krok 4. ZAKUP BITCOINA

Gdy już środki są na koncie możemy przejść do najważniejszego punktu, czyli zakupu Bitcoina. Wchodzimy w bocznym menu w Giełda i mamy dwie możliwości:

  • Szybka transakcja

Szybka transakcja polega na natychmiastowym zakupie Bitcoina po cenie jaką proponuje nam spis ofert. Na początek lepiej skorzystaj z tej opcji, gdyż jest najłatwiejsza i szybka.

Wejdź w giełda > szybka transakcja > wpisz ile masz złotówek i zaznacz, że chcesz kupić za to Bitcoiny, naciskaj Kup i gotowe.

  • Wystawienie oferty

Wystawienie oferty polega na tym, że jest ściśle powiązane z przewidywaniem ceny na giełdzie. Przykładowo: wydaje Ci się, że cena BTC spadnie w dół, a więc ustawiasz zakup po cenie 5% niższej lub 10% niższej od ceny jaka jest obecnie.

Taki rodzaj transakcji dojdzie do skutku gdy cena spadnie do wskazanego przez Ciebie poziomu lub nie dojdzie do skutku gdy cena nie spadnie. Jest to dobra opcja, ale dla zaawansowanych użytkowników. Jeśli robisz pierwszą w życiu transakcję to skorzystaj lepiej z opcji szybka transakcja.

WAŻNE: Giełdy są miejscem gdzie dokonujemy transakcji zakupu/sprzedaży Bitcoina czy innych instrumentów finansowych. Nie należy długoterminowo przechowywać tam Bitcoinów, bo na giełdę loguje się dziennie setki tysięcy osób i giełdy narażone są na ataki czy wyłudzenia. Dużo bezpieczniej i rozsądniej przechowywać Bitcoin na prywatnym portfelu. Taki prywatny portfel możesz założyć za free. Sprawdź jak założyć prywatny portfel.

Zostaw coś

Skoro dotarłeś do końca to znak, że artykuł Ci się podobał i jest wartościowy. Zostaw Like lub udostępnij artykuł w mediach społecznościowych, aby inne osoby dowiedziały się jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitmarket.

Jeśli masz jakieś uwagi, porady zostaw komentarz i/lub lajka. Dasz mi tym motywację do dalszej pracy. Dzięki 🙂

Zobacz też: jak bezpiecznie kupić Bitcoin na bitmarket
Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.