Kryptowaluty

Z biznesem mniejszym i większym mam do czynienia od 19-20 roku życia, czyli mniej więcej już 7 lat. Słyszałem z opowieści i na pewno Ty też słyszałeś jak łatwo się zarabiało pieniądze kiedyś, na początku lat 90-tych po reformie kraju, gdy ktoś miał odwagę założyć własny Biznes.

Historia zatoczyła koło

Historia zatoczyła koło, bo mamy kolejny bardzo łatwy sposób na zarabiania pieniędzy. Pytanie jest tylko jedno. Czy jesteś gotowy i czy masz odwagę spróbować? Jeśli tak, zapraszam do lektury.

Jednym z najgorętszych tematów i sposobów zarabianie o którym ostatnio aż huczy w pewnych kręgach w internecie są Kryptowaluty. Potocznie zwane altami, czyli wszystkie pozostałe Krypto poza Bitcoinem. Przygotowałem dla Ciebie krótki i rzeczowy poradnik dotyczący Altów.

 

Krypto jakie śledzę i jakie mam zamiar kupować:

 1. Ethereum,
 2. Ethereum Classic,
 3. Zcash,
 4.  Litecoin,
 5. Może Lisk.
 6. Może Siacoin.
 7. Może Nexus.

Generalnie w powyższym zestawieniu nie odkryłem Ameryki, bo podałem najprostsze alty z możliwych. Lecz zrobiłem to celowo, bo na wielu nowych, dziwnych altcoinach się po prostu przejechałem i wielu moich znajomych również. Nie mówię tego po to, aby Cię zniechęcić do kryptowalut. Wiele krypto jest tworzonych teraz nie dlatego, że są przyszłościowe/innowacyjne/wartościowe tylko dla zarobku twórców.

 

Czego radzę unikać na rynku kryptowalut, by nie tracić pieniędzy?

 1. Przede wszystkim szybkich pomp (pojęcie pump & dump), bo o tym marzą wszyscy świeżacy kryptowalut, a zarabiają tylko Ci co kupili kryptowalutę na samym początku. Podczas pump & dump trzeba umieć wytrzymać ciśnienie, a to jest nie możliwe bez kilkuletniego doświadczenia na giełdzie. W ciągu kilku minut można zarobić/stracić kilka tysięcy złotych.
 2. Chodzenia i szukania info wszędzie gdzie się da – z jednej strony to jest dobre, ale z drugiej strasznie zaśmieca umysł i potem nie wiadomo kogo słuchać.
 3. Nie słuchać się pseudo znawców i hejterów, czyli szwagra, kolegi itp, którzy nawet słowa Bitcoin nie potrafią dobrze napisać, ale jak oni się mądrzą. 🙂
 4. Nie słuchać mediów głównego nurtu i ogólnie mediów biznesowych o inwestowaniu, mnożeniu kapitału. Jaki interes mają w tym dane media, abym ja czy Ty zarobił na inwestycji, którą oni polecili?? No właśnie, oni nie mają w tym interesu żadnego.

Co radzę robić na rynku kryptowalut, aby zarabiać?

 1. Przede wszystkim czytać książki o inwestowaniu.
 2. Znaleźć kogoś kto obraca bardzo dużymi kwotami na tym rynku i go pytać, umawiać się na prywatne konsultacje. Czyli po prostu znaleźć MENTORA.
 3. Łapać doświadczenia, jak najwięcej doświadczenia, czyli działać po prostu.
 4. Poznawać nowych ludzi z branży i z nimi współdziałać.
 5. Nie przekreślać projektów na starcie, nie słuchać się opinii środowiska, mieć zawsze własne zdanie.

 

Skoro wiesz czym są Kryptowaluty oraz jak zarabiać na Kryptowalutach

To teraz czas założyć Twoje pierwsze darmowe i bezpieczne konto na giełdzie Bitbay. Bitbay to największa Polska Giełda Bitcoin i innych kryptowalut. Poczytaj też o portfelach Bitcoin. Są to odpowiedniki kont bankowych służących do przechowywania i odbierania/wysyłania Kryptowalut.

Udostępnij artykuł: