Jesteś Wilkiem czy Owcą w biznesie, Bitcoin, Arturek.pl
Zarabianie w Internecie Życie

Jesteś Wilkiem czy Owcą w biznesie?

Jedno z najważniejszych pytań finansowej kwestii Twojego życia – jesteś Wilkiem czy Owcą w biznesie???

Jak to jest w życiu, że jeden człowiek średnio lub słabo wykształcony jeździ nowym Mercedesem, rozpuszcza pieniądze na imprezach, wycieczkach. Z małego miasta/ miejscowości potrafił się wyrwać i zostać osobą znaną lub właścicielem dobrze prosperującej, dużej firmy. A inny liczy każdy grosz, oszczędza gdzie się da. Często jest po dobrych studiach, pracuje ciężko i po kilku latach takiego oszczędzania stać go co najwyżej na 10-letniego Mercedesa? Mercedes to tylko przykład, można tu wpisać cokolwiek innego.

Żeby poznać odpowiedź na tą życiową zależność trzeba zadać sobie pytanie. Zarabiasz pieniądze niczym Wilk czy zbłąkana Owca?

Kim jest Owca? jesteś wilkiem czy owcą w biznesie

Owca, czyli mówiąc wprost osoba zbyt naiwna, która nie ma własnego zdania i dała sobie wmówić pewne schematy myślenia i stereotypy. Podawane głównie w mediach, wśród znajomych, sąsiadów, w kulturze danego kraju.

Owca boi się wychylić, woli przebywać w stadzie podobnych, bezbronnych owieczek, które tylko w stadzie mogą przetrwać. Boi się opinii innych ludzi, boi się zacząć robić coś konkretnego, samodzielnego. Owca dała sobie wmówić, że oszczędzanie, liczenie każdego grosza w kolejce w Biedronce doprowadzi ją do dobrobytu. Owce ślepo wierzą w instytucje państwowe NFZ, ZUS, KRUS itp, które działają tylko teoretycznie, bo w praktyce jest średnio – delikatnie rzecz ujmując.

A jak już Owca zdecyduje się na biznes to robi to w sposób zbyt przewidywalny, boi się inwestycji, urzędów, agresywniejszej reklamy, aby dotrzeć do nowych klientów.

Kim jest Wilk? Jesteś wilkiem czy Owcą w biznesie

Wilk czyli ktoś kto wierzy tylko w to co sam zrobi, upoluje. Wilk nie jest naiwny, myśli samodzielnie, nie wierzy w bajki w stylu 500+, NFZ, KRUS. Jak Wilkowi coś nie odpowiada to odchodzi od swojego stada Wilków i samodzielnie rozpoczyna coś nowego, żeby było tak jak On chce. Wilk lubi czuć zapach i powiew wolności.

A do tego umówi się z innymi wilkami ( czytaj wspólnikami) i po prostu bierze swoje sprawy w swoje ręce. Czyli własny biznes, inwestycje, spółki. A przede wszystkim wymyślanie samemu nowych rozwiązań, pomysłów na firmę i własne życie. Wilk nie obgaduje innych, nie porównuje się do innych. Często działa samodzielnie, robi to co mu się podoba. Jak Wilkowi brakuje gotówki, płynności finansowej w biznesie to bierze kredyt i działa dalej. Owca by usiadła, załamała ręce i powiedziała, że to koniec.

Kraje wysoko rozwinięte vs kraje słabo rozwinięte

W takich krajach jak Dubaj, Tajlandia czy Singapur, czyli w ostatnich latach najbardziej i najlepiej rozwijające się kraje widać jak na dłoni, że tam bycie Wilkiem jest oczywiste. Tak samo jest w USA, Japonii czy Anglii. Tam środowisko sprzyja Wilkom – nowym biznesom, technologiom. Oczywiście nigdzie nie jest idealnie, każdy kraj ma zawsze coś.

A w takich krajach jak Polska, Meksyk czy Rosja widać, że samodzielne myślenie jest niepożądane. Ludzie mają w głowie wgrane stereotypy, które zwalniają ich z własnego myślenia. To jest kwintesencja problemu – owce myślą tak jak ktoś im nakazał. Większość ludzi tutaj (czytaj owiec) obgaduje kogoś kto się wychylił, zaczął robić coś konkretnego.

Wilk nie czeka:
  • aż politycy wymyśla nowy program 500+,
  • nie liczy na NFZ, leczy się prywatnie,
  • nie liczy na rencinkę z KRUSu czy ZUSu,
  • nie wierzy w bajki Księży w stylu „daj na Mszę, to Bóg ześlę Ci pieniądze”.
Bitcoin, a bycie Wilkiem czy Owcą

Bitcoin jest idealnym przykładem na to czy ktoś jest Wilkiem czy Owcą. Na Bitcoina rząd nie daje gwarancji, rząd nie ma tam swoich ludzi, własnych organizacji Bitcoinowych i przestrzega przed Bitcoinem w TV i Radiu. Więc Owca mając narzuconą cudzą wolę powie, że Bitcoin to zło, oszustwo, piramida finansowa i nie wiadomo co jeszcze.

Lecz każda osoba, która myśli samodzielnie (czytaj Wilk) potrafi włączyć wykres ceny Bitcoina w sieci i zobaczyć na własne oczy co się dzieje, jak to rośnie. Zadać sobie pytanie dlaczego to tak rośnie? Może to nowa, świetna technologia, która za kilka lat będzie przodować na świecie.

Łatwo też można znaleźć artykuły wyjaśniające czym jest Bitcoin, jak kupić Bitcoin na przykład na tym blogu. Oraz samemu zadecydować czy Bitcoin jest fajny czy nie fajny.

Czas na Twoją odpowiedź

Jesteś Wilkiem czy Owcą w biznesie? Odpowiedź sobie sam i wyciągnij dla siebie wnioski.

Jeżeli ten artykuł Cię zdenerwował, to chyba należysz do grupy osób na literkę O, nie chcę kończyć tego słowa, bo się jeszcze obrazisz. W sumie dobrze. Może wreszcie przejrzysz na oczy i zrozumiesz pewne schematy myślowe, które rządzą tym światem.

Ja osobiście wolę być Wilkiem, lubię wolność, samodzielne myślenie. Chcę od życia dużo więcej niż minimalne standardy. Żeby nie było w byciu Wilkiem nie chodzi tylko o pieniądze – chodzi głównie o wolność i samodzielnie podejmowanie decyzji. Lecz wiem też, że nikt mi nic nie da za free – sam muszę iść do lasu i polować na to co chcę – niczym Wilk. 😉

9 metod jak z Owcy stać się Wilkiem:
1.nNie oglądaj Mediów.

Przede wszystkim przestań oglądać Telewizję, słuchać Radia i czytać gazety. Jakość mediów jest tragiczna i zaśmieca Ci mózg. Czytaj książki i chodź na szkolenia jeśli chcesz coś wartościowego wkładać sobie do głowy.

2. Zacznij własny biznes

Jeśli pracujesz w czyjejś firmie to zacznij własne działania przedsiębiorcze. Choćby miało to być dodatkowe 200zł/miesięcznie w pierwszych miesiącach zarobione we własnym biznesie to i tak zajebiście.

3. Otwórz się na świat.

Najbliższą wycieczkę, wyjazd jaki planujesz zrób za granicę do kraju w którym jeszcze nie byłeś – to będzie wspaniałe uczucie i doświadczenie.

4. Przestań być dusigroszem.

Liczenie w kolejce w Biedronce każdego grosza i kupowanie najtańszych rzeczy nigdy nie doprowadzi Cię do dobrobytu. W swoim życiu miałem ze 2 lata taki okres, że każdy wydatek zapisywałem na karteczce. Dosłownie każdy baton i picie za 1,50zł notowałem w wydatkach i jedyne co mi to dało to duży roboty i statystyki z tym związanej.

Jest takie bardzo mądre zdanie: jak zbyt dużo czasu zajmuje Ci oszczędzanie pieniędzy to nie masz czasu na ich zarabianie.

5. Przestań się interesować Polityką.

Nie angażuj się w wojny Pis vs PO, Prawica vs Lewica. Miałem taki okres w życiu, że za bardzo się w to angażowałem, prowadziłem debaty ze znajomymi, kłóciłem się. Potem to porzuciłem i od razu mi ulżyło, lepiej się czuje. Miałem też przyjemność ostatnio osobiście poznać jednego z najsłynniejszych ekspertów polskiej polityki. W skrócie osoba ta mówi, że szkoda życia na interesowanie się polityką. Jesteś Wilkiem czy Owcą w biznesie

6. Przestań być rasistą, ksenofobem, jedno krajowym patriotą.

Dużo białych ludzi z Twojego kraju to mogą być mało inteligentne istoty, a ktoś ciemnoskóry z zagranicy może być bardzo inteligentny. Z Niemcami walczyła kiedyś Polska na wojnie, ale dzisiaj to my jeździmy do Nich do pracy, korzystamy z ich motoryzacji itd. Więc korzystajmy z wszystkiego co świat daje.

7. Znajdź coś co Cię odstresowuje i zacznij to robić.

To da Ci więcej energii w codziennym życiu. Może to być ulubiony Sport, gra, pasja. Kiedyś uprawiałem sport, bo jak większość facetów chciałem być koksem, piłkarzem itd. A teraz robię to dla odstresowania, przyjemności. Dzięki temu dłużej można wytrwać w treningach, bo każdy trening jest przyjemny.Jesteś Wilkiem czy Owcą w Biznesie

8. Zajmij się sobą, swoim życiem.

Jak wyczytałeś wyżej Wilk jest wolny, robi co chce i nie ma czasu ani sensu tracić energię na obgadywanie innych ludzi, życie ich życiem i szukanie cudzych sensacji.

9. Olej opinię innych.

Liczy się to CO TY CHCESZ. Chcesz różową koszulkę, a jesteś facetem – kup sobie różową koszulkę. Chcesz kabrioleta – kup sobie kabrioleta i jeździj bez dachu nawet w Styczniu. Lubisz luźne ubrania – zakładaj sobie luźne, sportowe ubrania itd.

Generalnie większość porad jakie widzisz to porzucenie stereotypów jakie Ci wgrano do głowy. W szczególności Polska to kraj strasznie stereotypowy, ograniczony, mało rozwojowy – co byś nie zaczął robić ludzie i tak Cię obgadają szybko i znajdą jakieś wady. Masz być wolny, myśleć jak chcesz i robić co chcesz.

Wilk vs Owca – co z tego wynika?

Bycie Wilkiem jest dla osób, które chcą mieć firmy, być przedsiębiorcami, zapewnić dobrobyt sobie i swojej rodzinie. Podróżować po świecie, jeździć przysłowiowym nowym Mercedesem. Na sam koniec dodam też, że nie każdy musi chcieć być wilkiem.

Bycie Owcą – jeżeli jesteś szczęśliwy czytając definicję owcy i odpowiada Ci takie życie to świetnie. Nie chcesz stresu związanego z rozwojem i utrzymaniem firmy, kredytem, nie chcesz się wychylać. Nie chcesz być osobą publiczną, boisz się stanowisk kierowniczych i stresu z tego wynikającego. Nie chcesz podróżować po świecie, wolisz mieszkać u siebie w małym, nudnym, brzydkim mieście czy miejscowości. Odpowiada Ci leczenie się w nfz, emerytura z zusu, krusu – to spoko.

Ja Ci nic nie narzucam, szanuje Twoją decyzję. Każdy robi co chce. Lecz jest to blog o tematyce finansowej i promuje tutaj samodzielne myślenie o swoich finansach, a żeby to robić trzeba stać się wilkiem.

Jeśli artykuł „Jesteś Wilkiem czy Owcą w biznesie” Ci się podobał udostępnij go albo zostaw lajka, dzięki temu dotrze do nowych odbiorców. A ja będę miał motywację, aby tworzyć więcej. Dzięki.

 

Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.