Jaki portfel Bitcoin, rodzaje portfeli Bitcoin, portfel sprzętowy Bitcoin

Jaki portfel Bitcoin?

Jaki portfel Bitcoin

Jaki portfel Bitcoin, rodzaje portfeli Bitcoin, portfel sprzętowy Bitcoin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaki portfel Bitcoin? Aby odpowiedź na to pytanie wyjaśnijmy na początek podstawowe definicje.

Portfel Bitcoin = Konto w Banku

Portfel Bitcoin to najprościej mówiąc to samo co konto w Banku. Różnica jest taka, że na koncie w Banku trzymasz złotówki, a na portfelu Bitcoin trzymasz Bitcoiny.

Nad Twoim kontem w Banku nadzór ma Bank i różnego rodzaju Urzędy Państwowe mogą pozbawić Cię, zablokować Ci środki. Nad portfelem Bitcoinowym nikt nie ma takiej siły, oczywiście oprócz właściciela. Dostęp do Twojego konta Bitcoin masz tylko Ty i osoba, która zna Twoje hasła dostępu.

Portfel Bitcoin ≠ Konto na Giełdzie, Kantorze Bitcoin

Trzeba odróżniać i znać różnicę między Portfelem Bitcoin, a kontem na giełdzie (kantorze) Bitcoin. Konto na giełdzie mimo tego, że należy do Ciebie to środki na nim będące na Twoim koncie w momencie bycia na giełdzie należą się z punktu prawnego Giełdzie.

Więc po wykonaniu transakcji wymiany pewnej waluty na walutę Bitcoin lub odwrotnie wyślij te środki na swoje prywatne konto w Banku lub portfel Bitcoin. To taki mały drobiazg, ale bardzo ważny - szczególnie jeżeli mówimy o dużych kwotach.

Portfele Bitcoin dzielimy na dwie główne grupy: jaki portfel bitcoin
  1. Portfel Online
  2. Portfel Offline (Hardwallet, portfel sprzętowy)

Portfel Online

Portfel online to po prostu aplikacja lub stronka w sieci na której się rejestrujemy, dostajemy własne konto i już mamy portfel Bitcoin.

Kwestie techniczne portfela:

 

 

Portfel Offline

Nazywany również Hardwallet lub portfel sprzętowy. Jak sama nazwa offline mówi jest to portfel odłączony od internetu co daje nam najwyższy stopień bezpieczeństwa środków. Aby użyć środków należy najpierw podłączyć portfel kablem usd do urządzenia z internetem ( smartfon lub laptop) i zalogować się.

Portfel sprzętowy jest przeważnie wielkości pendrive USB.

Udostępnij artykuł: