Zakładamy Twój kanał Yotube, jak zacząć na Youtube, pierwsze filmy na Youtube

Jak Zacząć Na Youtube?? Rozkręcamy Twój Kanał!

jak zacząć na youtube

Dlaczego Youtube jest tak ważny? jak zacząć na YoutubeYoutube, Zakładamy kanał Youtube, Arturek.pl

Mówi się, że jedno zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów. Dlatego Facebook, Naszaklasa czy Instagram osiągnęły tak wielki sukces. Lecz video, czyli Youtube ma jeszcze większą moc niż zdjęcie.

Angażuje większość zmysłów człowieka i przyciąga widza na dłużej. Dodawane systematycznie filmiki sprawią, że ludzie będą czekać na kolejne odcinki. Tak jak ma to miejsce z serialami.

Filmiki są dużo ciekawsze dla większości osób niż czytanie książek, oglądanie zdjęć. Więc dają większa oglądalność. Oczywiście nie neguje tutaj czytania książek. Każda inteligenta i mądra osoba wie, że czytanie książek to bardzo ważna życiowa czynność odnośnie inteligencji czy sytuacji finansowej.

Podstawy jak założyć własny kanał? jak zacząć na youtube

Zacznij od założenia sobie konta w Google. Będziesz miał pocztę G-mail, konto Youtube, konto w Google Analytics i wiele innych. Logujesz się do wszystkich funkcji, narzędzi Google jednym, tym samym loginem i hasłem.

Przejdź na Youtube, kliknij założenie kanału, wypełnij dane. Następnie dodaj zdjęcie profilowe z twarzą i fajne w wysokiej rozdzielczości zdjęcie tła – to bardzo ważne. Wyjątek jest wtedy gdy zakładasz kanał firmowy i dodasz logo lub nazwę firmy. W pozostałych wypadkach zdjęcie twarzy i tła jest bardzo ważne, bo dodaje Twojemu kanałowi autentyczności, prawdziwość w sieci.

 

Zakładamy Twój kanał Yotube, jak zacząć na Youtube, pierwsze filmy na Youtube

Jak się przełamać i nagrać pierwszy film na kanał Youtube:

Jeśli nagrania filmiku jest dla Ciebie łatwe to świetnie. A jeśli sprawia Ci to problem i na samą myśl masz stracha lub gęsią skórkę to skorzystaj z poniższej instrukcji.

Na początek nagraj 30 sekundowy filmik w którym nagrasz jakieś ładne tło, ładne miejsce w Twojej okolicy. Może być nawet widok z okna. Nie musisz na tym filmiku nic mówić. Zadbaj o to, aby filmik był nagrany w miejscu bez wiatru, żeby nie było szumu. Oraz żebyś trzymał w miarę prosto kamerkę. Nie nagrywaj ludzi tylko jakieś ładne widoki.

Skopiuj filmik na komputer. Logujesz się, wrzucasz filmik. W tytule wstaw nazwę miasta i miejsca gdzie nagrałeś filmik. Dodaj Tagi, aby filmik był częściej wyszukiwany. To wszystko.

Gratuluje Ci wstawienia pierwszego filmiku na kanał Youtube. jak zacząć na youtube

Powtórz to kilka razy, nagrywając inne ładne miejsca z Twojej okolicy. Kolejny filmik niech już trwa minutę, następny 1,5 minuty. Miejsca, które możesz nagrywać to rzeka, park, ulica, las, krajobraz. Po nagraniu 5 filmików będziesz już czuł się pewnie w temacie i może nawet spodoba Ci się to.

Po nagraniu kilku prostych filmików otoczenia możesz dorzucić do filmików swój głos, czyli omówienie tego co widzisz…

Po nagraniu kilkunastu filmików otoczenia przyjdzie czas, aby zacząć nagrywać siebie, co jest sporo trudniejsze. W tym celu przydałby się statyw do włożenia smartfona, bo z rąsi będzie dużo ciężej. Nagraj sam dla siebie 30 sekundowy film w którym się przedstawiasz, mówisz kilka słów o sobie. Powtórz to kilkanaście razy, za którymś razem powinno wyjść zadowalająco. Jak za pierwszym nagrywaniem siebie wyjdzie dobrze to masz zadatki na aktora. 😀

W co warto zainwestować, aby ruszyć z kanałem na Youtube?

Na początku kompletnie nie wiedziałem w co mam zainwestować. Zastanawiałem się nad profesjonalnymi kamerami, programami do montażu za kilka tysięcy. Szukałem na ten temat informacji w sieci, ale albo temat był przez ludzi olewany. Albo poradniki mówiły o zakupach za co najmniej kilkanaście tysięcy dla poważnego, studyjnego nagrywania.

Postaram się to wyśrodkować i podać Ci 3 fajne gadżety, które są świetne i dużo pomagają w nagrywaniu. A zarazem są w ekonomicznej cenie i przydadzą się każdemu.

Trzy fajne gadżety do nagrań na Youtube to:
  1. Statyw do nagrywania filmów: Cena: od 80 zł do 150 zł za statyw średniej jakości, np. firma Velbon. Tych najtańszych z allegro poniżej 80 zł nie polecam, bo nóżki mają cienkie jak zapałki, są niestabilne – ogólnie są tandetne. Możesz też kupić statyw Manfrotto za 500 – 600 zł, który będzie już dość profesjonalnym narzędziem do nagrywania. Wybór należy do Ciebie. Jak masz sporo pieniędzy i traktujesz ten biznes poważnie kup Manfrotto. Jak masz mniej pieniędzy i nie wiesz czy będziesz nagrywał dużo i często kup np. Velbon.
  2. Kijek selfie, który jest genialny w swojej prostocie i praktyczności. Jak kilka lat temu kijki do selfie weszły na rynek to się śmiałem z tej mody. A teraz jestem ich wielkim fanem. Polecam kupić kijek w przedziale 50 – 100 zł. Nie polecam tych najtańszych za 10 – 15 zł, bo są tandetne i po kilku użyciach mogą się po prostu rozpaść. Sam mam kijek za 60 zł, używam go bardzo dużo już ok. 6 miesięcy, działa dalej. Jeszcze nie jeden film czy sesje razem zrobimy.
  3. Mikrofon, aby dźwięk w Twoich filmach był PRO, czyli profesjonalny. W dzisiejszych czasach każdy iPhone czy Samsung robi w miarę sensowne zdjęcia czy filmy. Lecz dźwięk często jest niestabilny, zakłócony wiatrem, hałasem z ulic lub klikaniem w klawiaturę komputera czy smartfona. Właśnie dlatego do smartfona czy lustrzanki nie trzeba kupować wielu rzeczy, aby nagranie były super. Wystarczy po prostu sensowny mikrofon. Wtedy dźwięk będzie lepszy i Twój film wyróżni się od setek innych osób, które będą miały szumy i wrzaski w swoich filmach – co wkurza mocno widzów.

Mikrofony posiadam dwa. Pierwszy to mikrofon kopertowy, czyli taki mały, czarny bąbelek z kablem przypinany do ubrania pod szyją. Koszt takiego mikrofonu krawatowego to 40 – 99 zł. Drugi to mikrofon kierunkowy RODE VideoMic. Koszt około 250 zł. Polecam oba, świetnie się sprawdzają.

Podsumowując jak zacząć na Youtube?

A więc nie ma na co czekać. Przejdź już teraz na Youtube i zacznij tworzyć swoje konto. To da Ci bardzo dużo frajdy, być może zaczniesz też na tym zarabiać.

Najlepsze korzyści osiągniesz łącząc wszystkie popularne social media w jedną sieć, a więc przejdź teraz do zakładki o Twitterze.

Sprawdź mój kanał Youtube:

Kanał Youtube ArturNowakTV, kanał Artur NowakTV, Artur Nowak

Udostępnij artykuł: