Jak kupić Bitcoin w sklepie Żabka, jak kupić Bitcoin bez weryfikacji, sklep żabka
Bitcoin

Jak kupić Bitcoin w sklepie Żabka?

Jest wiele sposobów na zakup Bitcoina, dzisiaj dokładnie opiszę jeden z nich. Czyli jak kupić Bitcoin w sklepie Żabka? 

Jak kupić Bitcoin w sklepie Żabka, jak kupić Bitcoin za złotówki, gdzie kupić BitcoinaŻabka, czyli sieć sklepów występujących w całej Polsce, pod logiem Żabka lub Freshmarket. Utworzona przez Mariusza Świtalskiego, który stworzył między innymi sieć hurtowni Eurocash i sieć Biedronka, które później sprzedał. Liczba sklepów tej sieci w Polsce to około 4700 sztuk. Sklepy znajdują się w każdej miejscowości o liczbie ponad 5000 mieszkańców i oczywiście w miastach. Sklepy Żabka są czynne codziennie od godziny 6:00 do 23:00.

Żabka współpracuje z Bitbay

Żabka samodzielnie Bitcoinów nie sprzedaje, ale współpracuje z największą Polską giełdą Bitbay, na której wszyscy użytkownicy mogą handlować Bitcoinami. Bitbay to największa Polska firma dotycząca Bitcoina i wielu innych kryptowalut. Dzięki niej możemy kupować i sprzedawać Bitcoiny bez żadnych ograniczeń. Więcej informacji na temat Bitbay przeczytasz w tym artykule.

Co jest nam potrzebne, aby kupić Bitcoina w Żabce?
  • Konto na giełdzie Bitbay
  • Karta KIK z Żabki
  • Gotówka

Jak kupić Bitcoin w sklepie Żabka, jak kupić Bitcoin za złotówki, kartka KIK ŻabkaKartka KIK to Karta Identyfikacyjna Klienta, którą może wyrobić sobie każdy klient Żabki bezpłatnie. Aby ją wyrobić należy wypełnić formularz. Można to zrobić w sklepie lub skorzystać z tego formularza dostępnego na stronie żabka.pl

Za jaką kwotę kupić Bitcoin?
Na zakup Bitcoina możesz przeznaczyć kwotę jaką chcesz.

Może to być dosłownie groszowa sprawa, czyli 10, 20 lub 500 zł. A może to być duża kwota 50 000 czy 100 000 zł. A więc każdy może kupić Bitcoina, bez względu na to jakimi kwotami dysponuje.

Poradnik jak kupić Bitcoin w sklepie Żabka

Krok 1. Zakładamy konto w Bitbay

Jest to standardowa czynność taka jak w każdym innym serwisie internetowym. Klikamy w link lub obrazek poniżej przekierowujący do rejestracji. Podajemy tam e-mail, nasze prawdziwe dane, wymyślamy hasło i już mamy konto na Bitbay.

Jak kupić Bitcoin w sklepie Żabka, jak kupić Bitcoin za złotówki, gdzie kupić Bitcoina

 

 

 

Krok 2. Wchodzimy w Bitbay

Wchodzimy w Bitbay w Portfele > PLN > Wpłata > Żabka. Wpisujemy kwotę jaką chcemy wpłacić, maksymalnie 2 000 zł. Wygeneruje się kupon, który trzeba wydrukować lub przepisać.

Jak kupić Bitcoin w sklepie Żabka, jak kupić Bitcoin za złotówki, gdzie kupić Bitcoina

 

 

Krok 3. Wizyta w sklepie Żabka

Udajemy się do Żabki z gotówką i kartą KIK. Pokazujemy kartę, płacimy gotówkę. Sprawdzamy czy Pani w kasie wpisała dobry tytuł wpłaty i gotowe. Wpłata powinna dotrzeć na konto do 48 godzin (nie wliczając weekendu).

Krok 4. Zakup Bitcoina

Wchodzimy w bocznym menu w Giełda i mamy dwie możliwości: wystaw ofertę i szybka transakcja.

Jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitbay, rejestracja Bitbay, jak kupić Bitcoin za złotówki

 

 

 

  • Szybka transakcja

Szybka transakcja polega na natychmiastowym zakupie Bitcoina po cenie jaką proponuje nam spis ofert. Na początek lepiej skorzystaj z tej opcji, gdyż jest najłatwiejsza i szybka.

Wejdź w giełda > szybka transakcja > wpisz ile masz złotówek i zaznacz, że chcesz szybko kupić za PLN, naciskaj Kup. Gotowe.

Jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitbay, jak kupić Bitcoin za złotówki, kupno Bitcoin na złotówki

 

 

 

 

  • Wystaw ofertę

Wystawienie oferty polega na tym, że jest ściśle powiązane z przewidywaniem ceny na giełdzie. Taki rodzaj transakcji dojdzie do skutku gdy cena spadnie do wskazanego przez Ciebie poziomu lub nie dojdzie do skutku gdy cena nie spadnie. Jest to dobra opcja, ale dla zaawansowanych użytkowników. Jeśli robisz pierwszą w życiu transakcję to skorzystaj lepiej z opcji szybka transakcja.

Przykładowo: wydaje Ci się, że cena BTC spadnie w dół, a więc ustawiasz zakup po cenie 5% niższej lub 10% niższej od ceny jaka jest obecnie.

Jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitbay, jak kupić Bitcoin za złotówki, kupno Bitcoin na złotówki

Plusy wpłaty w Żabce:
  • Nie trzeba być zweryfikowanym użytkownikiem w Bitbay.
  • Nie trzeba mieć lub nie trzeba korzystać z konta w banku.
Minusy wpłaty w Żabce:
  • Prowizja dla Bitbay 2% i 1,89 zł lub 0,4% dla Żabki
  • Maksimum jednorazowej wpłaty 2000 zł (dwa tysiące złotych)
  • Opcja mniej wygodna i wolniejsza niż przelew bankowy
UWAGA, DOBRA RADA!!!

Giełdy są miejscem gdzie dokonujemy transakcji zakupu/sprzedaży Bitcoina czy innych instrumentów finansowych. Nie należy długoterminowo przechowywać tam Bitcoinów, bo na giełdę loguje się dziennie setki tysięcy osób i giełdy narażone są na ataki czy wyłudzenia. Dużo bezpieczniej i rozsądniej przechowywać Bitcoin na prywatnym portfelu. Taki prywatny portfel możesz założyć za free. Sprawdź jak założyć prywatny portfel.

ZOSTAW COŚ

Skoro dotarłeś do końca to znak, że artykuł Ci się podobał i jest wartościowy. Zostaw Like lub udostępnij artykuł w mediach społecznościowych, aby inne osoby dowiedziały się jak kupić Bitcoin w sklepie Żabka.

Jeśli masz jakieś uwagi, porady zostaw komentarz. Dasz mi tym motywację do dalszej pracy. Dzięki 🙂

ZOBACZ TEŻ: JAK kupić bitcoin w sklepie żabka
Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.