Jak bezpiecznie kupić pierwszego Bitcoina, jak kupić Bitcoin, Bitcoin na Bitbay
Bitcoin

Jak bezpiecznie kupić pierwszego Bitcoina? Dokładna Instrukcja.

Słyszałeś o Bitcoinie i zdecydowałeś się na kupno? Jeśli tak, to właśnie dla Ciebie przygotowałem dokładną instrukcję jak bezpiecznie kupić pierwszego Bitcoina.

Jaką kwotę przeznaczyć na zakup Bitcoina?

Na wstępie zacznę od tego, że na zakup Bitcoina możesz przeznaczyć kwotę jaką chcesz. Może to być dosłownie groszowa sprawa, czyli 10 zł, 20 zł lub 500 zł. A może to być również duża kwota, czyli 50 000 zł lub 100 000 zł. A więc bez obaw – każdy może dokonać zakupu Bitcoina bez względu na to jakimi kwotami dysponuje.

Jak bezpiecznie kupić pierwszego bitcoina za złotówki, zakup Bitcoina na Bitbay, jak kupić Bitcoin

Co potrzebujemy, aby standardowo kupić Bitcoina?

 

  • Konto w banku
  • Konto na giełdzie Bitcoin
  • Pieniądze jak bezpiecznie kupić pierwszego bitcoina
Jak przebiega ten proces w skrócie?

Na początku należy założyć konto na giełdzie Bitcoin w kraju w którym mieszkamy, aby móc dokonać zamiany złotówek na Bitcoiny.

W naszym przypadku będzie to konto na polskiej giełdzie. W

Polsce mamy kilka giełd. Dwie najpoważniejsze, z największymi obrotami środków, które polecam to: Bitbay lub Bitmarket. Kliknij w nazwę giełdy, a zostaniesz na nią przekierowany. Którą wybrać spośród tych dwóch? Moim zdaniem Bitbay, bo ma łatwiejszy sposób poruszania się po giełdzie i jest największa w Polsce.

Jak bezpiecznie kupić pierwszego Bitcoina, zakup bitcoina na Bitbay, jak kupić Bitcoin na Bitbay     Jak bezpiecznie kupić pierwszego Bitcoina, zakup bitcoina na Bitmarket, jak kupić Bitcoin na Bitmarket

Następnie wyznaczoną kwotę na zakupy wysyłamy z naszego konta bankowego na nasze konto na giełdzie. Numer konta i dane do przelewu znajdziesz na swoim koncie logując się na giełdę w zakładce Portfele > PLN > Wpłata.

Po kilku godzinach lub następnego dnia roboczego gdy środki dotrą na giełdę możemy już dokonać zakupów. Zamieniamy złotówki na Bitcoiny.

Potem wypłacamy Bitcoiny na prywatny portfel i tam mogą sobie spokojnie leżeć. Lub inwestujemy w jeden z wielu biznesów opartych na Bitcoinie. Bitcoin to nie tylko wirtualny pieniądz, który sobie leży na wirtualnym koncie. Lecz przede wszystkim nowa branża obrotu instrumentami finansowymi.

Dokładny poradnik krok po kroku dla giełdy Bitbay:

Krok 1. Rejestracja konta na giełdzie Bitbay. Giełda (kantor) to miejsce w którym dokonujemy wymiany walut, w tym przypadku wymiany złotówek na Bitcoiny. Konto zakłada się standardowo klikając zarejestruj się, podając e-mail, wymyślając hasło i wpisując swoje prawdziwe dane.

Rejestracja na Bitbay, jak bezpiecznie kupić pierwszego Bitcoina, jak kupić Bitcoin za złotówki

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy rejestracji wpisz swoje prawdziwe dane, gdyż jest to prawdziwy, realny biznes. Poza tym wpłacasz tam swoje środki, żeby być ich prawnym właścicielem musisz je wpłacić na swoje prawdziwe dane.

Krok 2. Zaloguj się na swoje konto na giełdzie. Przejdź do zakładki portfele.

Rejestracja na Bitbay, jak bezpiecznie kupić pierwszego Bitcoina, jak kupić Bitcoin za złotówki

 

 

 

 

 

 

 

 

Widzisz teraz zestawienie 3 walut jakie obsługuje ta giełda, czyli PLN, EUR, USD. Oraz kilku kryptowalut takich jak: BTC, ETH, BCH, LTC, LSK, BTG i inne. Gdy chcesz wpłacić złotówki wybierasz PLN, następnie wpłata.

Rejestracja na Bitbay, jak bezpiecznie kupić pierwszego Bitcoina, jak kupić Bitcoin za złotówki

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 3. Wpłacając pieniądze mamy do wyboru 3 opcje:

  • Wpłata na Poczcie Polskiej
  • Przelew bankowy ( ja zawsze tego używam)
  • Wpłata w Żabce

Wpłata na Poczcie Polskiej polega na tym, że klikasz w Poczta Polska, wpisujesz kwotę i generujesz druczek do opłaty. Z druczkiem wydrukowanym lub przepisanym udajesz się na Pocztę i dokonujesz przekazu pieniężnego płacąc gotówką w okienku pocztowym. Należy pamiętać, że płacimy prowizję co najmniej 5 zł lub 2% od wpłaty dla Bitbay, czyli wpłacając 2000 zł na koncie zaksięguje się nam 1960 zł. Jednorazowo możemy wpłacić od 5 zł do 50000 zł. Ta metoda jest dobra jak ktoś nie ma konta w banku.

Przelew Bankowy (moja ulubiona metoda), czyli wysyłamy przelew bankowy z konta bankowego na Bitbay. Jest to najszybsza opcja, bez żadnych opłat. Po kliknięciu w przelew bankowy pojawią Ci się dane do wpłaty na które wysyłasz pieniądze.

Rejestracja na polskiej giełdzie Bitbay, jak kupić Bitcoin za złotówki, jak kupić Bitcoin na Bitbay

 

 

 

 

 

 

Wpłata w Żabce, czyli wpłata w jednym z sieci sklepów Żabka. Idziesz do sklepu żabka, dokonujesz tam wpłaty maksymalnie do kwoty 2000 zł, płacisz gotówką i to wszystko.

Krok 4. Po kilku godzinach lub następnego dnia roboczego gdy pieniądze zaksięgują się na Twoim koncie możesz już kupić Bitcoina. W tym celu trzeba sprzedać (zamienić) złotówki na Bitcoiny.

Logujesz się na Bitbay, klikasz w lewym panelu na Giełda, następnie Szybka transakcja. Następnie wybierasz kup BTC lub sprzedaj PLN co znaczy to samo. Wpisujesz taką kwotę PLN jaką masz lub za jaką chcesz kupić i klikasz KUP.

Rejestracja na polskiej giełdzie Bitbay, jak kupić Bitcoin za złotówki, jak kupić Bitcoin na Bitbay

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 5. Gdy już masz Bitcoiny musisz zdecydować co z nimi robisz. Opcji jest wiele, najczęstsze z nich to:

  • Wypłacasz i trzymasz Bitcoiny na portfelu na lepsze czasy lub jako skarbonka. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą drożeć. Należy pamiętać, że giełda służy jedynie do wymiany. Aby bezpiecznie przetrzymywać Bitcoiny wyślij je na własny portfel.
  • Inwestujesz w jeden z wielu biznesów opartych na Bitcoinie.
  • Zamieniasz Bitcoiny na inne młodsze, tańsze kryptowaluty w celach najczęściej zarobkowych.

Krok 6. To wszystko. Masz już swoje pierwsze Bitcoiny 😉

Zarabiaj na Bitcoinach jak bezpiecznie kupić pierwszego bitcoina

Zapewne wiesz o tym, a jeżeli nie wiesz to Cię informuje, że zakup Bitcoina to dopiero początek. Wraz z powstaniem Bitcoina powstała cała branża zarabiania w internecie i kryptowalut na której można zarabiać ponadprzeciętne pieniądze. Dlatego stworzyłem tego bloga, bo właśnie w taki sposób zarabiam. Przejdź do zakładki biznes na moim blogu i poczytaj o tym.

Zostaw coś

Skoro dotarłeś do końca to znak, że artykuł Ci się podobał i jest wartościowy. Zostaw komentarz, Like lub udostępnij artykuł w mediach społecznościowych, aby inne osoby dowiedziały się o tym jak bezpiecznie kupić pierwszego Bitcoina. Dasz mi tym motywację do dalszej pracy. Dziękuje 🙂

Zobacz też: jak bezpiecznie kupić pierwszego bitcoina
Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.