Jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitbay, jak kupić Bitcoin za złotówki, kupno Bitcoina na Bitbay
Bitcoin

Poradnik – jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitbay?

Oto poradnik z którego dowiesz się jak szybko, jak łatwo, jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitbay. Jest to bardzo proste, ale jeżeli robisz to pierwszy raz to możesz po prostu tego nie wiedzieć, zaczynajmy.

Czym jest Bitbay?

Bitbay jest największą w Polsce firmą, giełdą umożliwiająca nam, czyli klientom handlowanie na Bitcoinie. Poprzez handlowanie mam na myśli sprzedawanie lub kupowanie Bitcoina i wielu innych kryptowalut.

Bitbay jest giełdą, która zdominowała Polski rynek, czyli ma najwięcej użytkowników i transakcji. Co daje giełdzie duże zyski i dużą płynność finansową, a nam użytkownikom jak największe zróżnicowanie cen i szybką możliwość zakupu/sprzedaży.

Bitbay ma siedzibę stacjonarną w Katowicach i support przez e-mail i telefoniczny. Obsługuje 3 waluty i kilkanaście kryptowalut. Każda z nich jest kryptowalutą w pełni tego słowa znaczeniu. Czyli mówiąc wprost są to prawdziwe, realne projekty.


BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Kryptowaluty na Bitbay
 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Dash (DASH)
 • Lisk (LSK)
 • Game Credits (GAME)
 • Bitcoin Gold (BTG)
 • Futuro Coin (już niebawem)
Waluty na Bitbay
 • Polski Złoty (PLN)
 • Dolar amerykański (USD)
 • Euro (EUR)

Na zakup Bitcoina możesz przeznaczyć kwotę jaką chcesz. Może to być dosłownie groszowa sprawa, czyli 10, 20 lub 500 zł. A może to być duża kwota 50 000 czy 100 000 zł. A więc każdy może kupić Bitcoina, bez względu na to jakimi kwotami dysponuje.

Co jest potrzebne, aby kupić Bitcoin?
 • Konto w Banku
 • Konto na giełdzie Bitbay
 • Zdjęcie dowodu osobistego/prawa jazdy
 • Rachunek z imieniem i nazwiskiem
 • Pieniądze

PORADNIK JAK BEZPIECZNIE KUPIĆ BITCOIN NA BITBAY

KROK 1. REJESTRACJA, ZAŁOŻENIE KONTA

Jest to standardowa czynność taka jak w każdym innym serwisie internetowym. Klikamy w poniższy link, przekierowujący nas od razu do rejestracji. Podajemy tam e-mail, nasze prawdziwe dane, wymyślamy hasło i już mamy konto na Bitbay.

KROK 2. WERYFIKACJA KONTA

Jako, że Bitbay jest firmą, która prowadzi obrót pieniędzmi należy dokonać weryfikacji tożsamości konta z kilku powodów:

 • Dla potwierdzenia, że wpisaliśmy swoje dane.
 • Dla bezpieczeństwa i legalności biznesu.
 • Takie są  procedury państwowe, unijne.

Bez obaw, nic się nie stanie jak osoba prywatna kupi za swoje środki Bitcoina. Jest to normalne, legalne i każdy ma do tego prawo. Ja potwierdzałem konta już dziesiątki razy w internecie i zawsze wszystko było w porządku. W Twoim przypadku też wszystko powinno być dobrze.

KROK 3. ZASILENIE KONTA

Mamy do wyboru 3 opcje zasilenia konta. Wchodzimy na Bitbay w menu po lewej w Portfele > PLN > Wpłata.

Jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitbay, rejestracja Bitbay, jak kupić Bitcoin za złotówki

 

 

 

Pojawiają się nam 3 opcje. Teraz po kolei omówimy każdą z opcji.

Jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitbay, jak kupić Bitcoin za złotówki, kupno Bitcoina

 
Przelew Bankowy

Jeśli masz swoje własne konto bankowe będzie to najlepsza metoda i bez żadnych kosztów. Mieszkając w Polsce najlepiej wpłacić złotówki i za złotówki dokonać zakupu swoich pierwszych Bitcoinów. Z tego co wiem przelewy waluty PLN dochodzą najszybciej. Należy też pamiętać, że banki nie pracują w weekendy.

Dane do wpłaty znajdziesz klikając po lewej stronie w Portfele > PLN > Wpłata. Na dane, które się pojawią wysyłasz przelew z taką kwotą jaką ustaliłeś. W tytule musi być wpisane "Inwestycja w Kryptowaluty".

Jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitbay, rejestracja Bitbay, jak kupić Bitcoin za złotówki 

Poczta Polska

Wybierając na Bitbay zakładkę Poczta Polska wpisujemy kwotę jaką chcemy wpłacić. Generuje się nam druczek do opłaty na Poczcie. Drukujemy go albo przepisujemy i idziemy z nim na Pocztę. Taka usługa na Poczcie powinna być bezpłatna.

Należy pamiętać, że Bitbay pobiera prowizję minimalnie 5 zł lub 2% opłaty przy wpłacie na Poczcie. Przykłady: wpłacając 2000 zł będzie w Bitbay 1960 zł. Wpłacając 1000 zł będzie 980 zł.

Opcja wpłaty Pocztą Polską jest jedynie dla zweryfikowanych użytkowników. Na Poczcie możemy wpłacić od 5 do 50 000 zł jednorazowo. Takich wpłat w ciągu doby możemy robić ile chcemy. Więcej na temat wpłaty Pocztą Polską przeczytasz w poradniku przygotowanym przez Bitbay: Jak wpłacić środki na Bitbay na poczcie polskiej?

Żabka

Wybierając żabka wpisujemy kwotę jaką chcemy wpłacić i generuje się nam druczek, z którym udajemy się do jednego ze sklepów sieci Żabka lub Fresh Market.

Plusy wpłaty Żabką:

 • Jest to dostępne dla niezweryfikowanych użytkowników.
 • Sklepy Żabka są w każdym mieście.

Minusy wpłaty Żabką:

 • Opcja ta jest najdroższa, Bitbay pobiera 2% prowizji, sklep Żabka pobiera około 2 zł lub 0,4% prowizji.
 • Maksymalna kwota wpłaty to 2 000 zł.

Więcej na temat wpłaty przez Żabkę przeczytasz tutaj: jak dokonać wpłaty w sklepach Żabka i Fresh Market?

KROK 4. ZAKUP BITCOINA

Gdy już środki są na koncie możemy przejść do najważniejszego punktu, czyli zakupu Bitcoina. Wchodzimy w bocznym menu w Giełda i mamy dwie możliwości: wystaw ofertę i szybka transakcja.

Jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitbay, rejestracja Bitbay, jak kupić Bitcoin za złotówki

 

 

 

Szybka transakcja

Szybka transakcja polega na natychmiastowym zakupie Bitcoina po cenie jaką proponuje nam spis ofert. Na początek lepiej skorzystaj z tej opcji, gdyż jest najłatwiejsza i szybka.

Wejdź w giełda > szybka transakcja > wpisz ile masz złotówek i zaznacz, że chcesz szybko kupić za PLN, naciskaj Kup. Gotowe.

Jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitbay, jak kupić Bitcoin za złotówki, kupno Bitcoin na złotówki

 

 

 

 

Wystaw ofertę

Wystawienie oferty polega na tym, że jest ściśle powiązane z przewidywaniem ceny na giełdzie. Taki rodzaj transakcji dojdzie do skutku gdy cena spadnie do wskazanego przez Ciebie poziomu lub nie dojdzie do skutku gdy cena nie spadnie. Jest to dobra opcja, ale dla zaawansowanych użytkowników. Jeśli robisz pierwszą w życiu transakcję to skorzystaj lepiej z opcji szybka transakcja.

Przykładowo: wydaje Ci się, że cena BTC spadnie w dół, a więc ustawiasz zakup po cenie 5% niższej lub 10% niższej od ceny jaka jest obecnie.

Jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitbay, jak kupić Bitcoin za złotówki, kupno Bitcoin na złotówki

 
UWAGA, DOBRA RADA!!!

Giełdy są miejscem gdzie dokonujemy transakcji zakupu/sprzedaży Bitcoina czy innych instrumentów finansowych. Nie należy długoterminowo przechowywać tam Bitcoinów, bo na giełdę loguje się dziennie setki tysięcy osób i giełdy narażone są na ataki czy wyłudzenia. Dużo bezpieczniej i rozsądniej przechowywać Bitcoin na prywatnym portfelu. Taki prywatny portfel możesz założyć za free. Sprawdź jak założyć prywatny portfel.

ZOSTAW COŚ

Skoro dotarłeś do końca to znak, że artykuł Ci się podobał i jest wartościowy. Zostaw Like lub udostępnij artykuł w mediach społecznościowych, aby inne osoby dowiedziały się jak bezpiecznie kupić Bitcoin na Bitbay.

Jeśli masz jakieś uwagi, porady zostaw komentarz. Dasz mi tym motywację do dalszej pracy. Dzięki 🙂

ZOBACZ TEŻ: JAK BEZPIECZNIE KUPIĆ BITCOIN NA BITBAY
Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.