Facebook Poradnik

Twój profil Facebook.

Facebook jest prawdopodobnie najważniejszą wizytówką (reklamą) Twojej osoby w dzisiejszych czasach. Konto na nim musi być fajne, z wyraźnymi, fajnymi zdjęciami i odpowiednimi wpisami. Zdjęcie profilowe powinno być z wyraźna, widoczną, uśmiechniętą twarzą.

Facebook co robić, Arturek.pl, Artur NowakNa Facebooku powinieneś:
  • Promować swoją własną osobę,
  • Powinieneś mieć wpisane Twoje prawdziwe imię i nazwisko ( a nie inicjały, ksywki itp),
  • Możesz promować swoją rodzinę (chłopaka, dziewczynę),
  • Promować coś związanego z Twoim zawodem pracy, pasją
  • Promować swoją własną firmę, ideę.
Facebook co nie robić, Arturek.pl, Artur NowakNa Facebooku NIE powinieneś:
  • Angażować się w treści, walki polityczne, narodowościowe (kampanie wyborcze, promowanie partii, hejtowanie polityków),
  • Udostępniać tzw. łańcuszków (niby wygraj iPhona, wycieczkę w konkursie itp),
  • Udostępniać biadolenia jak to ktoś jest biedny,
  • Dodawać zdjęć avatarów (zamiast Twojej twarzy jest zdjęcie psa, kota, supermena, auta itp),
  • Narzekać, marudzić, hejtować kogokolwiek.

Teoretycznie możesz powiedzieć, że każdy robi ze swoim kontem Facebook co chce. Udostępnia co chce, wstawia zdjęcia jakie chce i niby masz rację. Lecz jeśli chcesz być lubiany, chcesz zbudować porządny wizerunek swojej osoby (firmy) w sieci. A także nie chcesz być brany za przeciętniaka albo oszołoma to musisz się do powyższych rad stosować.

Po zastosowaniu powyższych reguł uwierz mi, że ludzie będą bardziej lubić Twój profil facebookowy. Co przełoży się na Twój pozytywny wizerunek w sieci. A to z kolei pomoże Ci w reklamowaniu swojej firmy w sieci, co da Ci większe zasięg (czyli większe zarobki). Pomoże w poznawaniu nowych, ciekawych ludzi i budowaniu relacji.

Dodawanie skutecznych postów na Facebook.

Na pewno kiedyś próbowałeś sprzedać, rozreklamować lub poprosić o coś ludzi poprzez Facebook. W tym celu wystawiłeś posta z opisem.

Jak to jest, że jedna osoba wystawia posta, ma wiele lajków, komentarzy. Czyli ogólnie zainteresowanie jest spore i załatwiła sprawę. A inna osoba mimo tego, że ma coś ciekawego do przekazania ma zero komentarzy i max 2-3 lajki od najlepszych znajomych.

Postowanie na Facebook, Jak dodawać skuteczne posty na Facebook, Arturek.pl

Strzałka, Jak wstawiać posty na Facebook, Facebook, Arturek.plDołącz ładne, kolorowe zdjęcie. Ludzie są wzrokowcami. 🙂

Strzałka, Jak wstawiać posty na Facebook, Facebook, Arturek.plOpis ma być zaciekawiający widza. Spróbuj postawić się w sytuacji zwykłej, leniwej osoby, która przegląda właśnie swoją tablicę na Facebook,

Strzałka, Jak wstawiać posty na Facebook, Facebook, Arturek.plDołącz emotikonki. Nie tylko uśmiech, ale również np. strzałki skierowane na tekst ⇒ TEKST ⇐

Strzałka, Jak wstawiać posty na Facebook, Facebook, Arturek.plPrzy długich postach oddzielaj tekst wolnymi wierszami, akapitami. Post nie może wyglądać jak strona z książki, musi być wręcz odwrotnie.

Strzałka, Jak wstawiać posty na Facebook, Facebook, Arturek.plNie spamuj żadnymi linkami, chyba, że link jest do Twoje własnej strony, bloga.

Strzałka, Jak wstawiać posty na Facebook, Facebook, Arturek.plPost powinien zawierać słowa emocjonalne, otwierające, pobudzające ludzi. 🙂

Przykład złego, nudnego postu na Facebook, wpisy Facebook, Arturek.pl

Przykładowy prawidłowy post na Facebook, social media, Arturek.pl

A teraz przejdź i poznaj kilka ciekawostek i fajnych trików na temat Instagrama.

Przygotowałem na temat Instagrama i pozostałych najbardziej popularnych portali na świecie poradniki pomagające zrozumieć działanie portali oraz pokazujące fajne triki.

Załóż sobie również konto na Twitterze i obserwuj mnie. Twitter jest skarbnicą wiedzy o Bitcoinie, jest darmowy i świetny. Dzięki temu możesz tylko zyskać i poznać nowy, ciekawy portal, który w wielu kwestiach jest najlepszy na świecie.

Obserwuj mnie

facebook arturnowak444, facebook Artur Nowak, fb Artur Nowak, fb logo

Udostępnij artykuł: