Dlaczego Bitcoin ciagle drozeje, BTC, Arturek.pl
Bitcoin Zarabianie w Internecie

Dlaczego Bitcoin ciągle drożeje?

Dlaczego Bitcoin ciągle drożeje? Cena Bitcoin dobiła dzisiaj do 7500 dolarów.

Czynników składających się na odpowiedź dzisiejszego wpisu jest bardzo wiele. Żeby wymienić wszystkie należałoby się napisać co najmniej 2 grube książki.

Dlaczego Bitcoin ciągle drożeje, oto główne powody:
 1. Bitcoin jest tak prosty i szybki w płatnościach, że aż trudno w to uwierzyć. Chodzi tu głównie o przelewy międzynarodowe. To daje mu prawdziwą, realną, fundamentalną wartość.
 2. Bitcoinów będzie ograniczona, stała ilość 21 milionów. Nie da się ich dodrukować. Żaden polityk nie będzie mógł wydać takiej decyzji nawet jeśli chciałby za kilka lat to zrobić.
 3. Coraz więcej ludzie dowiaduje się czym jest Bitcoin, więc działa prawo popytu/podaży.
 4. Coraz więcej przedsiębiorstw akceptuje płatność Bitcoinem.
 5. Coraz więcej państw uznaje Bitcoina jako środek płatniczy.
 6. Technologia na jakiej powstał Bitcoin, czyli ogólnie mówiąc Blockchain to coś nowego, czego na świecie nigdy wcześniej nie było.
 7. Japonia 1 IV 2017r roku wprowadziła Bitcoin jako oficjalny, legalny środek płatniczy.
 8. W ostatnich miesiącach Brokerzy wprowadzają możliwość tradingu Bitcoinem na swoich platformach Forexowych. Co daje potężne obroty i pompuje w Bitcoina miliardy.
 9. W krajach np. takich jak Wenezuela czy Indie sytuacja gospodarcza jest bardzo słaba i pieniądze obywateli są pożerane przez około 50% inflację. Więc ludzie dowiadują się o Bitcoinie pocztą pantoflową i chcą w niego inwestować całe swoje majątki. Im nawet nie chodzi o zysk, ale o to żeby przeciwdziałać tak ogromnej inflacji.
 10.  Wykres analizy technicznej Bitcoina wygląda bardzo dobrze. Dużo się na nim dzieje. Daje do myślenia.
 11. Władimir Putin ogłosił oficjalnie, że Rosja wprowadza w swoim kraju wirtualną, oficjalną walutę Rubelcoin. Takie newsy sprawiają, że potęga pierwszej i najważniejszej cyfrowej waluty Bitcoina ciągle rośnie.
 12.  Aż trudno w to uwierzyć, ale Bitcoin nie ma wad. Jak tylko jakiś kraj próbuje go zakazać to w tym kraju cena Bitcoina bardzo mocno idzie do góry, a działania rządu okazują się bezskuteczne. Jak dotąd próbowały to zrobić tylko kraje o gospodarce komunistycznej w której rząd chce mieć nadzór nad każdą gałęzią biznesu.
Skąd znam te wszystkie powody?

Śledzę świat Bitcoin. Głównym miejscem do śledzenia newsów tej branży jest Twitter. Polecam założyć na nim konto,a jeśli już masz to świetnie.

Jak widzisz połączenie tych wszystkich czynników do kupy daje Bitcoinowi potężne możliwości. A najlepsze jest to, że jak ktoś ogłosi choćby minimalny problem w protokole Bitcoina to za 2 tygodnie problem jest rozwiązany. System Bitcoina ciągle się wzmacnia i ulepsza.

Mam nadzieje, że w tym wpisie udało mi się odpowiedzieć na pytanie dlaczego Bitcoin ciągle drożeje.

Sprawdź teraz jak wyglądała cena Bitcoin na przestrzeni ostatnich kilku lat i dowiedź się ile mogłeś zarobić.

Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.