Czym jest Bitcoin, co to jest Bitcoin, Bitcoin jak zacząć

Czym jest Bitcoin?

Czym jest Bitcoin ? Zacznijmy od prostej definicji.Czym jest Bitcoin, co to jest Bitcoin, Bitcoin jak zacząć

Bitcoin - w skrócie symbol BTC

To internetowa waluta, która występuję w internecie i na urządzeniach cyfrowych, czyli komputerach, smartfonach. A także specjalnych portfelach sprzętowych odłączonych od internetu wyglądających podobnie do pendrive usb.

Nie posiada fizycznych odpowiedników, czyli papierowych banknotów i monet. Bitcoin oficjalnie istnieje od Stycznia 2009 roku. Wtedy został wydobyty pierwszy Bitcoin.

Jak powstaje Bitcoin?

Powstawał i powstaje nadal poprzez tzw. Miming, czyli wydobycie Bitcoina. Polega to na współpracy wyspecjalizowanych komputerów podłączonych do internetu. Komputery wraz z internetem obsługują już istniejącą sieć przelewów Bitcoin. A osoby które są właścicielami tych komputerów dostają nagrodę za obsługiwanie tej sieci. Nagrodą jest nowy Bitcoin. Ilość nowych Bitcoinów co kilka miesięcy ulega podwójnemu zmniejszeniu, czyli wydobywane jest 2 razy mniej BTC. Za kolejne kilka miesięcy znowu 2 razy mniej i tak w kółko. To sprawia, że Bitcoin powinien być coraz bardziej cenny. Nie da się ich dodrukować!

Teraz być może myślisz, że to nie możliwe, że taka waluta istnieje. Lecz pomyśl czym są cyferki na Twoim normalnym koncie w banku, które czasem Ci się dodają, czasem odejmują mimo tego, że w międzyczasie żadnych pieniędzy na oczy nie widziałeś???

Oto zrzut ekranu mojego konta z T-Mobile Usługi Bankowe:

Zrzut ekranu T-Mobile Bankowe, Czym jest Bitcoin?, Arturek.pl

Tak, wiem - pokazałem tylko 27zł na koncie. :p

Oto zrzut ekranu mojego konta Blockchain.info:

Blockchain.info, czym jest Bitcoin?

Tak, wiem - na zdjęciu mało jest Bitcoinów na portfelu. Ten portfel traktuje jako portfel do wykonywania wpłat/wypłat, nie do trzymania BTC.

Kto steruje Bitcoinem?

Bitcoin to waluta zdecentralizowana, czyli bez centralnej instytucji emisyjnej. Bez żadnego zarządzającego budynku, adresu, niezależna od banków, polityków i instytucji. To waluta nieznająca granic, jest wszędzie tam gdzie internet i połączenia satelitarne. Dzięki temu Bitcoin możesz błyskawicznie wysłać do dowolnego miejsca na świecie z pominięciem banków i pośredników. A co za tym idzie bez kosztownych prowizji, limitów i ograniczeń.

Czym jest Bitcoin ? Jak kupić Bitcoin? BTC, Arturek.pl

 

Jak widać na powyższym obrazku Bitcoin jest walutą działająca w sieci P2P. Nikt jej nie kontroluje ani nie sprawuję nad nią władzy, nie ma właściciela. Jest to możliwe, ponieważ Bitcoin jest walutą tworzoną i utrzymywaną przez zwykłych ludzi dla zwykłych ludzi.

Właśnie dlatego ja zrobiłem tą stronkę, abyś mógł dowiedzieć się czym jest Bitcoin i zacząć z niego korzystać.

Czym jest protokół Bitcoin?

Wszelkie zmiany dokonywane w protokole Bitcoina muszą zostać zatwierdzone demokratycznie przez odpowiednią ilość użytkowników (nawet twórca bitcoina nie może nic zmienić). Nie musisz się więc martwić, że kiedyś ktoś wprowadzi niekorzystne dla wszystkich zmiany lub pozbawi Cię Twoich bitcoinów.

Czym jest Bitcoin ?

Bitcoin jest walutą opartą o matematykę i kryptografię co sprawia, że jest najbardziej bezpieczną walutą na świecie nie dającą się sztucznie dodrukować, zablokować czy sfałszować.

Bitcoin jest walutą z otwartym kodem źródłowym do którego każdy ma dostęp i w każdej chwili każdy może zobaczyć jak działa.

Bezpieczeństwo Bitcoin

Przy zachowaniu podstawowych środków bezpieczeństwa Twoje bitcoiny  nie mogą zostać skonfiskowane przez  "siły wyższe" (np. rząd, bank, komornik, współmałżonek przy rozwodzie), bitcoin zapewnia Ci więc 100% gwarancję własności Twoich pieniędzy. Bitcoin jest walutą ograniczoną co do ilości, bitcoinów może powstać tylko 21 milionów przez co jest walutą odporną na inflację. Jest też walutą podzielną do 8 miejsc po przecinku, co sprawia, że nie musisz się martwić, że kiedyś kiedy 1 bitcoin będzie wart majątek nie kupisz za bitcoiny bułki w sklepie.

Bitcoin jest przełomową technologią która zmieni świat finansów tak jak e-mail, Facebook czy iPhone zmienił sposób komunikacji między ludźmi. 

NAJWIĘKSZE ZALETY BITCOINA

zielona strzałka, Artur Nowak, Arturek.plBłyskawiczne transakcje w dowolne miejsce na świecie. Koniec z kilkudniowym czekaniem aż środki trafią do odbiorcy np. w Chinach czy USA.

zielona strzałka, Artur Nowak, Arturek.plBardzo małe prowizję lub ich całkowity brak. Brak pośredników przy przelewach. Przelew idzie prosto od nadawcy do odbiorcy.

zielona strzałka, Artur Nowak, Arturek.plLiczba monet jest ograniczona. Nie ma możliwości dodrukowania monet ponad ich maksymalną liczbę dzięki czemu bitcoin jest dużo bardziej odporny na inflację niż tradycyjne waluty.

zielona strzałka, Artur Nowak, Arturek.plNie ma możliwości by ktoś zablokował Ci konto. System działa w sieci p2p więc nie ma właściciela ani zarządcy.

zielona strzałka, Artur Nowak, Arturek.plJest banalnie prosty w obsłudze. Robienie przelewów jest szybsze i mniej skomplikowane niż przelewy bankowe.

zielona strzałka, Artur Nowak, Arturek.plBezpieczeństwo. Przy zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa i szyfrowaniu portfela poziom ryzyka utraty monet jest marginalny.

zielona strzałka, Artur Nowak, Arturek.plNiesamowita wygoda. Tuż po instalacji programu klienta przez internet możesz korzystać z bitcoin bez żadnych rejestracji, bez zakładania konta bez zbędnej biurokracji. To banalnie proste. Sprawdź sam!

 
Teraz pojawia się pytanie jak kupic Bitcoin?

Tutaj przejdziesz do artykułu jak kupic Bitcoin na moim blogu. Możesz też od razu przejść do rejestracji na bezpiecznej giełdzie Bitbay, aby kupić teraz swoje pierwsze Bitcoiny.

Czym jest Bitcoin, BTC, Bitbay, Arturek.pl

 
Czy to ważne czym jest Bitcoin ? Może ważniejsze jest zarabianie?

Nawet jeśli nie do końca zrozumiałeś czym jest Bitcoin to wszystko jest ok. Na 99,5% konstrukcji komputera, samochodu czy iPhona też nie znasz. A na pewno się tymi wszystkimi urządzeniami posługujesz i być może dzięki nim zarabiasz pieniądz. Robię dokładnie tak samo z Bitcoinem.

Przejdź teraz do artykułu "Cena Bitcoin". Zobacz ile można było zarobić. Oraz jak zmieniała się cena Bitcoin od jego powstania w 2009 roku aż do dnia dzisiejszego.

Udostępnij artykuł: