Cena Bitcoin, wykres ceny Bitcoina, wartość BTC tradingview

Cena Bitcoin

Cena Bitcoin

Cena Bitcoina, Historia ceny Bitcoina, jaka jest cena Bitcoina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Historia ceny Bitcoina jest bardzo zaskakująca. Na początku kosztował mniej niż grosz (cały 2009rok), aby dzisiaj (2 Listopad 2017) kosztować ponad 23000 PLN za sztukę. Jeśli jesteś ciekawy jak na przestrzeni ostatnich kilku lat kształtowała się cena Bitcoin zapraszam do lektury.

Bitcoin powstał 8 Stycznia 2009 roku

Bitcoin oficjalnie wystartował 8 Stycznia 2009 roku. Pracę nad nim trwały od 2008 roku, być może nawet wcześniej. Legenda głosi, że po światowym Kryzysie Gospodarczym z lat 2007-2008 grupa wkurzonych matematyków, informatyków i specjalistów stworzyła Bitcoin. A potem wrzuciła go dla nas - ludzi - do internetu. By dać światu walutę, której nie można dodrukowywać bez końca i którą rządzą ludzie. A nie mało myślący politycy, którym zależy jedynie na finansowaniu swoich partii.

Już niedługo Bitcoinowi stuknie okrągła rocznica 10 lat istnienia. Wcale nie jest tak młody jak się przeciętnemu Kowalskiemu wydaje. To jest bardzo ważny argument, aby jednak posiadać Bitcoiny. Gdyby miał upaść to miałoby to miejsce po dwóch, maksymalnie pięciu latach jego istnienia. A Bitcoin żyje dalej, rozwija się świetnie i ciągle drożeje.

1 dolar amerykańśki = 1309 Bitcoinów

Pierwszą oficjalną ceną Bitcoina ustaloną w 2009 roku to 1 USD (dolar amerykański) = 1309 Bitcoinów. Była to cena ustalona przez twórców na start, potem cenę ustalał zawsze wolny rynek. Jest to bardzo ważne. Tak, też mam teraz myśli w głowie, że wystarczyłoby się cofnąć do 2009 roku. Wymienić 100$ na BTC i teraz moglibyśmy leżeć pod palmą na Hawajach, ale tego nie zrobiliśmy.

Ja jednak już naprawiłem swój błąd, posiadam już Bitcoiny i zarabiam dzięki nim. Teraz czas na Ciebie. Jeśli już teraz chcesz kupić Bitcoina skorzystaj z tej instrukcji.

Tabela cena Bitcoin

W tabelce mamy podany każdy rok istnienia BTC po kolei. Czyli od 2009 roku do 2017 roku. A w niej zestawienie najniższej i najwyższej w danym roku ceny.

Wartości w tabelce podane są w USD (dolarze amerykańskim). Nie przepadam za podawaniem ceny Bitcoin w PLN. Dolar amerykański lepiej to odzwierciedla. Od czasu gdy dowiedziałem się o Bitcoinie nie mam już nawyku przeliczania wszystkiego na złotówki. Są waluty na których wychodzę dużo korzystniej. Nie mówię tu tylko o Bitcoinie, interesuje się wieloma walutami. 🙂

Cena Bitcoin, Arturek.pl

Wykres ceny Bitcoin/usd, cena Bitcoina 2017 rok
WYKRES CENY BITCOIN/USD - ROK 2015

wykres ceny btc/usd rok 2016, cena bitcoin 2016 rok
WYKRES CENY BITCOIN/USD - ROK 2016

Cena Bitcoin, Arturek.pl, zarabianie na bitcoin
WYKRES CENY BITCOIN/USD - ROK 2017 (ciągle trwa)
Cena Bitcoin, czym jest Bitcoin, zarabiamy na Bitcoinie
Wykres ceny BITCOIN/USD z Listopada 2017 roku

Cena Bitcoin, wykres ceny Bitcoina, wartość BTC tradingview
 
Jak widać na powyższych screenach wykresów BTC jest ciekawie.

Z punktu widzenia ekonomii wykres cena Bitcoin prezentują się bardzo zdrowo, jest dużo wybić, korekt. Daje nam to bardzo mocne podstawy do tego, aby z dużym apetytem i zaangażowaniem śledzić cenę BTC w przyszłości. Cena Bitcoin pokazała nam, że jeszcze nie raz nas zaskoczy.

Dlaczego Bitcoin tak drożeje:
  • najważniejszym czynnik 2017 roku to fakt, że w Japonii Bitcoin stał się oficjalną, legalną walutą. Większość przedsiębiorstw, w tym małe sklepy, restauracje akceptuje Bitcoiny. Należy też wspomnieć, że Japonia to kraj bardzo rygorystyczny i dokładny. Japonia wie co robi wprowadzając Bitcoina do obiegu.
  • Bitcoin ma realną, prawdziwą wartość w postaci najszybszych, bezpiecznych międzynarodowych przelewów. Ta wartość sprawia, że Bitcoin będzie drożał.
  • Bitcoin to nowa technologia, której nie da się zatrzymać. Walka z nim to tak jakbyś walczył z falą Tsunami, która płynie w twoim kierunku, a Ty stoisz sobie w kąpielówkach na brzegu plaży.
  • Brokerzy, potężne miliardowe Fundusze Inwestycyjne, a także sami Milionerzy i Miliarderzy inwestują w BTC. Kilka lat temu (2012-2015) nie traktowali Bitcoina poważnie. Teraz posypują głowy popiołem i wprowadzają u siebie możliwość inwestycji w Bitcoina.
  • Masa ludzi z całego świata (w tym ja) zakłada takie strony jak www.Arturek.pl. By nauczać ludzi o Bitcoinie co sprawia, że rynek się rozrasta. Klientów jest coraz więcej, na coraz większe kwoty i obroty.
Cieszę się, że przeczytałeś do końca artykuł z cena Bitcoin.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej przejdź do wpisu "Czym jest Bitcoin". Lub dokonaj zakupu swojego pierwszego Bitcoina korzystając z Polskiej Giełdy Bitbay.

Udostępnij wpis na Facebook lub daj like, aby Twoi znajomi mogli się dowiedzieć jak na przestrzeni lat wyglądała cena Bitcoin. Dzięki.

Udostępnij artykuł: