5 Podstawowych kroków zarabiania w internecie, Zarabianie Bitcoin, Arturek.pl
Zarabianie w Internecie Życie

5 podstawowych kroków zarabiania w internecie

Poradnik 5 podstawowych kroków zarabiania w internecie pomoże Ci zrozumieć na czym polega biznes w sieci.

Muszę Cię ostrzec, że nie ma jednej recepty na sukces w biznesie. Podobnie jest z zarabianiem w internecie. Lecz na pewno 5 podstawowych kroków zarabiania w internecie pomoże Ci ruszyć. A przede wszystkim wskaże Ci drogę i pomoże ustrzec Cię od błędów popełnianych przez osoby początkujące.

5 PODSTAWOWYCH KROKÓW ZARABIANIA W INTERNECIE

Krok 1. Oczyszczenie i zrobienie podstaw do budowania wizerunku.

Budowa wizerunku od zera lub tylko poprawienia swojego wizerunku w sieci. A dokładniej to ujmując w podpunktach:

 • Wyczyszczenie profilu na Facebooku, aby zawierał tylko i wyłącznie fajne, pozytywne zdjęcia Twojej osoby. Zdjęcie profilowe z widoczną twarzą i uśmiechem. Facebook to Twoja najważniejsza wizytówka w dzisiejszych czasach, każdy kto Cię pozna lub jest Tobą zainteresowany szuka Cię na Facebooku i ocenia po Twoich zdjęciach. To jest fakt. Sam tak robię, w szczególności jeśli chodzi o kobiety.
 • Profesjonalnie brzmiący adres e-mail, czyli zawierający Twoje imię i nazwisko, lub pierwszą literę imienia i nazwisko, np. arturnowak444@gmail.com lub anowak@gmail.com. Adres w stylu pokemon11223@gmail.com lub arturx1345@gmail.com jest nieprofesjonalny i odpada. Polecam konto na gmail, gdyż daje wielkie możliwości, jest darmowe i dobrze filtruje spam.
Krok 2. Musisz zaistnieć, pokazywać się w więcej niż jednym miejscu.

Oczywiście w jednym miejscu może Ci iść najlepiej, ale nigdy nie wiesz czy będzie to Facebook, Twitter, Instagram, Youtube czy własny Blog. Polecam spróbować wszystkiego. A więc po kolei w podpunktach:

 • Stworzenie kanału na Youtube z wymyśloną wcześniej odpowiednią nazwą, która Ci się podoba i która odpowiada danemu tematowi.
 • Stworzenie konta na innych social Mediach jeśli ich jeszcze nie posiadasz, czyli Twitter, Instagram z odpowiednimi nazwami. Najlepiej wszędzie ta sama nazwa, ale często jest to niemożliwe, bo mogą być już zajęte, więc kluczem jest pomysłowość. Wrzucanie na Insta i Twitter tylko pozytywnych zdjęć, które będą budować Twój wizerunek.
 • Stworzenie bloga, budowanie go powoli i systematycznie.

Kontakt Arturek.pl, kontakt Artur Nowak, Instagram Arturek.pl, Instagram Artur NowakYoutube Artur Nowak, Youtube Arturek.pl, Artur NowakFuturenet nowaczek, Futurenet Artur Nowak, Futurenet Arturek.plTwitter Arturek.pl. Twitter Artur Nowak, Twitter Bitcoiny

Krok 3. Połączenie w siatkę wszystkich swoich mediów, stron.

Na powyższych mediach i ustawienie przekierowań, aby nowe osoby, które podglądają Cię na Facebook mogły łatwo znaleźć dostęp do Twojego Insta, Twittera, Youtuba czy Bloga. Tak samo jak ktoś znajdzie Cię na Insta, aby łatwo mógł trafić na Twoje inne kanały. Ludzie lubią szperać i poszukiwać, więc dostarcz im sznurek dostępu do wszystkich miejsc w których jesteś.

Do tego dochodzi jeszcze poprawienie profili, uaktualnienie. Zrobienie odpowiednich zdjęć tła na których jest Twoje logo z twoją widoczną nazwą firmy.

Krok 4. Zakup, ogarniecie przydatnych przedmiotów:
 • Smartfon, laptop
 • Statyw do nagrań filmików
 • Książki finansowe, rozwojowe, techniczne
 • Portfel sprzętowy do kryptowalut
Krok 5. Nauka podstawowych zadań w internecie:
 • Robienie transmisji Live na Facebook, Youtube
 • Copywriting
 • Ogarnięcie Newslettera, autorespondera, landing page
 • Nauka pozycjonowania, optymalizacji stron, blogów
 • Nauka i analiza Google Analitycs
 • Obróbka i tworzenie zdjęć, grafik
Czas i systematyczność

Po zastosowaniu tych 5 kroków biznes będzie robił się w pewnym stopniu automatycznie. Oczywiście nie wszystko musisz robić sam, możesz zlecać zadania na zewnątrz. Lecz na początku każdy sam zaczyna swoją przygodę, musisz być przygotowany na samotną walkę.

To wszystko wymaga czasu, zbudowanie tego wszystkiego o czym wyżej napisałem może potrwać rok. Wiem to z doświadczenie, bo mi to tyle zajęło aż zacząłem wszystko ogarniać w praktyce, ale gdy to zrobisz to zobaczysz co się stanie. Będziesz umiał tworzyć od zera tak zwaną kampanię budowania własnej marki, czy to do promocji Bitcoina czy innego swojego biznesu. Przyda Ci się to w życiu bardzo, gdyż internet ma wielki wpływ na dzisiejszy świat.


A teraz najczęstsze błędy, które popełniają ludzie.

Działania wbrew odwrotne do tego co napisałem wyżej, czyli:

 • Brzydkie zdjęcia na Facebooku z zamazaną twarzą lub brak zdjęć. Ktoś wchodzi na Twój fb i co widzi? Słabe, niewyraźne zdjęcia i nic więcej. Myślisz, że ta osoba zechce z Tobą współpracować? Wątpię.
 • Nieprofesjonalny adres e-mail w stylu slicznakasiunia@wp.pl lub johnyxx1122@o2.pl
 • Brak własnych kont na portalach społecznościowych. Oczywiście nie każdy musi mieć wszystko co wymieniłem, ale na pewno warto mieć chociaż 3: Facebook, Insta i Youtube.
 • Brak systematyczności. Wrzucenie jednego postu na 3 miesiące nic nie da, trzeba działać częściej. Ludzie zawsze docenią systematyczność i upór w Twoich działaniach.
 • Brak filmików. Sam wiem po sobie, że to trudne nagrać filmik. Nigdy nie miałem zapędów na aktora, nie byłem na szkoleniu o nagrywaniu filmików ani nic nie nagrywałem. Więc ciężko się przełamać, ale w końcu po miesiącach prób się udało i możesz podejrzeć moje filmy na Youtube.

Skoro dotarłeś do końca to znak, że artykuł Ci się podobał. Udostępnij artykuł, zostaw Like lub komentarz. Dasz mi tym motywację do dalszej pracy. Dziękuje.

Zobacz też: 5 podstawowych kroków zarabiania w internecie

Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.