3 proste tipy jak zaistnieć w internecie. Wskazówki te są darmowe i pomogą Ci jak najszybciej uzyskać efekty.
Youtube Zarabianie w Internecie

3 proste tipy jak zaistnieć w internecie

Siemka, z tej strony Artur. Mam dzisiaj dla Was 3 proste tipy jak zaistnieć w internecie. Temat zaistnienia w sieci, czyli inaczej zbudowania swojej marki osobistej to temat rzeka na który można napisać co najmniej 10 książek i do tylu mógłbym Was odesłać.

Lecz w tym artykule ułatwię Wam to zadanie i podam Wam 3 proste tipy jak zaistnieć w internecie. Tipy to inaczej mówiąc wskazówki dla osób początkujących jak i dla tych, którzy próbują już jakiś czas, ale im nie wychodzi.

Fajne w tych tipach jest to, że są one darmowe (albo prawie darmowe). Wymagają jedynie pomysłowości, kreatywności i poświęcenia odrobiny czasu. Dobra koniec tego pisania – przechodzimy do konkretów.

TIP 1. STWÓRZ WŁASNE HASHTAGI

Stwórz własne #hashtagi i dodawaj je do każdego zdjęcia oraz posta na wszystkich social mediach które masz. Chodzi tutaj o hashtag osobisty, czyli taki, który wyróżni Cię spośród setek tysięcy innych osób w internecie i spośród setek innych osób, które próbują robić biznes w sieci.

Nie mam tu na myśli hashtagów typu #polishgirl, polishboy, #poland, #instamood. Te hashtagi również są dobre, warto ich czasami używać, ale oprócz nich musisz wymyślić własne hashtagi, które po roku, dwóch czy pięciu latach systematycznego działania i dodawania będą się w sieci kojarzyć głównie z Tobą. Tak się właśnie buduje markę osobistą – jeśli liczyłeś na cudowne triki, które zadziałają w 5 minut to niestety takich nie ma.

Ja osobiście stworzyłem hashtag #arturnowak, bo tak też się nazywam. Ten hashtag jest fajny, bo:

  • mi się podoba, a więc z chęcią i dumą z niego korzystam
  • nie ma w sobie polskich, trudnych znaków typu ą, ę, ł, rz, ż, ź
  • łatwo się go wymawia
  • jak ktoś mnie zna lub kojarzy to łatwo go zapamięta

Drugi hahstag jaki stworzyłem i będzie się kojarzył głównie ze mną to #ciekawesposoby, bo tak się nazywa ciekawy projekt, który stworzyłem i prowadzę. Czym się zajmują CIEKAWE SPOSOBY? A to już sam sprawdź wpisując tą nazwę na Facebook wyskoczy Ci grupa i fanpage. Jesteśmy też dostępni na Instagramie pod nazwą @ciekawesposoby.

Na temat hashtagów można powiedzieć dużo więcej. Dlatego stworzyłem osobny artykuł na temat hasztagów o nazwie jak zrozumieć hashtagi.

TIP 2. DODAJ WYSOKIEJ JAKOŚCI, DOBRE ZDJĘCIA PROFILOWE

Dodaj wysokiej jakości zdjęcia profilowe na wszystkich social mediach jakie masz i w sumie wszędzie gdzie jest taka możliwość. Ten TIP to coś z czego każdy, dosłownie każdy człowiek na tym świecie powinien skorzystać.

Jak zrobić dobre zdjęcie profilowe? Są 2 szkoły.

I szkoła: Zdjęcie profilowe powinno być zdjęciem Twojej twarzy

A do tego zrobione na wprost, aby ludzie oglądający mogli szybko Cię skojarzyć i dodać do znajomych, polubić profil lub po prostu zapamiętać Cię. Na takim zdjęciu powinien być uśmiechnięty, widoczne zęby to duży plus. Do tego delikatne jasne tło, aby podkreślić twoją twarz lub tło mocno rzucające się w oczy, które będzie stanowić kontrast dla Twojej twarzy. Oto przykładowe zdjęcie tego typu, które sam sobie stworzyłem.

II szkoła: Zdjęcie profilowe powinno być miniaturką Twojego ciała

Może też być opcja od pasa w górę. Ciało oraz twarz powinno być skierowane na wprost do kamery. To też jest fajna opcja, ale w tym wypadku nie widać zbytnio wyraźnie twarzy.

Moim zdaniem pierwsza opcja z twarzą jest lepsza. Lecz raz na jakiś czas na miesiąc, dwa miesiące możesz ustawić sobie na profilowe miniaturę Twojego ciała. Co będzie stanowić fajną odmianę i da powiew świeżości na profilu.

Moja przygoda ze zdjęciami profilowymi

Ja osobiście przez kilka lat nie miałem żadnego zdjęcia profilowego w większości miejsc w sieci – aż wstyd się teraz przyznać. A wynikało to z tego, że jak już zrobiłem sobie zdjęcie to wyglądało strasznie słabo (gorzej niż w rzeczywistości). Ja tego nie akceptowałem, więc nie miałem żadnego zdjęcia. Aż wreszcie zacząłem interesować się fotografią, spodobało mi się. Zacząłem robić po 100 – 200 zdjęć dziennie i nauczyłem się robić fajnej jakości zdjęcia. Wtedy też mocno zacząłem nadrabiać zaległości w braku zdjęć. Mam teraz w moich Social Mediach sporą ilość zdjęć.

Jeśli sam nie potrafisz ogarnąć tematu zdjęcia profilowego to skorzystaj z pomocy Fotografa. Możesz też znaleźć w sieci w Twojej okolicy młodą osobę, które ma własne profile z fotografią. Taka osoba za kilka złotych z przyjemnością zrobi Ci wysokiej jakości zdjęcia.

TIP 3. DZIAŁAJ SZEROKO W SIECI 3 proste tipy jak zaistnieć w internecie

Nie ograniczaj się tylko do Facebooka, tylko do Instagrama, tylko do Youtube czy tylko do e-mail marketingu. Działaj szeroko, bo nigdy nie wiesz jakie narzędzie da Ci największy zysk czy największą ilość odbiorców. To wszystko trzeba zbadać i śledzić statystyki. Zajmuje się e-biznesem 8 lat, Social Mediami zawodowo 2 lata i co kilka miesięcy zmienia mi się pogląd na świat internetu. Działanie szeroko da Ci też dużo więcej doświadczenia w dużo krótszym czasie, a to jest bezcenne. Oczywiście będzie też przy tym sporo pracy i kombinacji.

Nigdy nie wiesz czy jutro lub za miesiąc Facebook, Youtube czy Instagram nie wprowadzi dużych zmian, które jednym się spodobają. A innym utną zasięgi lub skuteczność reklamy o jakieś 50% lub nawet 70-90%. Tym którym mogą uciąć zasięgi mogę być ja albo Ty. Było już na przestrzeni ostatnich lat kilka takich drastycznych zmian.

Podsumowując 3 proste tipy jak zaistnieć w internecie

To by było na tyle w tym artykule. Podałem Ci 3 tipy: stwórz własne hashtagi, dodaj wysokiej jakości zdjęcia profilowe i działaj szeroko w internecie. Jeżeli spodobały Ci się te 3 tipy i chcesz kolejne 3 wskazówki, które jeszcze bardziej przybliżą Cię do celu to napisz w komentarzu, że było fajnie i chcesz więcej. Jak będę wiedział, że jest sens i chcecie więcej to zrobię kolejny artykuł z kolejnymi wskazówkami dla Was.

A teraz czas na niespodziankę dla tych, którzy uważnie czytają.

W ramach podziękowania, że przeczytałeś dokładnie cały artykuł i dotarłeś do końca mam dla Was (a szczególnie dla Ciebie) niespodziankę. Pomogę 3 osobom wprowadzić te 3 proste tipy jak zaistnieć w internecie o których dzisiaj mówiłem. Pomoc oferuję w formie konsultacji internetowej, najlepiej przez Facebook. Wymienić tipy jest łatwo, ale je wdrożyć nie zawsze – szczególnie jak jesteś początkujący – stąd moja oferta.

Pierwsze 3 osoby, które skomentują ten artykuł, zostawią łapkę w górę pod tym filmem na Youtube, zasubskrybują mój kanał Youtube oraz odezwą się do mnie na Facebook wygrywają niespodziankę. Także czekam na Wasze komentarze i wiadomości.

A jeśli wolisz wersję video to przygotowałem dla Ciebie ten artykuł w formie filmu na Youtube.

To na tyle w tym artykule, do zobaczenia następnym razem. Jakbyś miał jakieś pytania lub znał inne ciekawe tipy – napisz w komentarzu.

Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.