15 Zasad udanego zarabiania w internecie. Bitcoin, Arturek.pl
Zarabianie w Internecie

15 zasad udanego zarabiania w internecie.

15 zasad udanego zarabiania w internecie. Poznaj metody, które odróżniają tych co zarabiają w internecie na jedne zakupy od tych co żyją z internetu.

Najpierw będzie lista 15 zasad, a poniżej będzie omówienie niektórych pozycji. Niektóre pozycje są tak oczywiste, że raczej nie trzeba ich omawiać. Co do Social Mediów to na tym blogu znajdziesz dużo informacji na ten temat – wystarczy poszukać. Dlatego tutaj je wymieniłem, ale nie opisuje ich.

15 zasad udanego zarabiania w internecie.
 1. Odpowiednia domena, Twoja nazwa w sieci.
 2. Własny blog, strona w sieci.
 3. Kanał na Youtube.
 4. Profil Facebook
 5. Instagram
 6. Twitter
 7. Budowanie własnej marki osobistej w sieci.
 8. Odpowiednie wykorzystanie hejterów.
 9. Konkursy dla nowych, potencjalnych fanów.
 10. Wyróżnienia, bonusy dla fanów, stałych klientów.
 11. Pokazania, ujawnienie swojej twarzy w sieci.
 12. Systematyczne dodawanie treści na social media.
 13. Wykorzystanie Copywritingu, współpraca.
 14. Zachęcanie widzów do aktywności, subskrypcji, lajków.
 15. Działaj bardzo szybko.

Większość punktów z powyższej listy jest oczywista i nie trzeba jej tłumaczyć. Lecz niektóre wymagają rozwinięcia. Oto one:

Odpowiednia domena, Twoja nazwa w sieci.

Domena internetowa to nazwa pod którą kryje się strona www lub nazwa bloga. Po wpisaniu poprawnej nazwy domeny do paska adresu przeglądarki i wciśnięciu ENTER, otworzy się strona, którą dana domena reprezentuje.

Przykład: wpisując w przeglądarce Arturek.pl wyskoczy Ci ta strona. Gdyż nazwa mojej domeny to Arturek, a końcówka to pl.

Domena internetowa powinna mieć końcówkę:

 • pl – oznacza, że strona jest z Polski, dla odbiorców w j. polskim (najpopularniejsza końcówka w Polsce, największa ilość obserwatorów, klientów),
 • com – oznacza, że strona jest międzynarodowa, dla odbiorców z wielu krajów. Końcówka .com jest najlepsza (jest najdroższa do kupienia). Kojarzy się z profesjonalizmem, nie ogranicza się do żadnego kraju, jest międzynarodowa.
 • Inne końcówki (com.pl, org, ovh, biz, net) – to raczej kiepski wybór.

Domena strony, bloga powinna być:

 • łatwa do zapamiętania,
 • bez polskich znaków
 • łatwa w wymowie
 • najlepiej jak najkrótsza
 • najlepiej jednoczłonowa (jednowyrazowa)

Od razu zacznij też myśleć nad domeną Twojej strony i sprawdź czy taka nazwa nie jest już zajęta. Dobrym miejscem do zakupu domeny jest nazwa.pl lub ovh.pl Jeśli jest musisz wymyślić coś nowego. Wymienić powyższe cechy domeny internetowej jest łatwo. Lecz znaleźć fajną nazwę spełniająca wszystkie kryteria jest ciężko. Wiec zacznij nad tym myśleć już dzisiaj.

Własny blog, strona w sieci. 15 zasad udanego zarabiania w internecie

Gdy już poznasz branżę w której działasz, poznasz trochę Bitcoina. Nauczysz się robić wpłaty, wypłaty na wyżej wymienionych portfelach to trzeba będzie zrobić kolejny krok na przód. Którym jest stworzenie własnej strony i rozpoczęcie działań reklamowych.

Znajomi i inne osoby będą pytały się Ciebie czym się zajmujesz. Jest to trudne do wytłumaczenia. To co robimy to nie jest zawód znany od dawna np. piekarz, pielęgniarka, kierowca itp. Ciężko Ci będzie wytłumaczyć ludziom na czym to polega.

Więc dla ułatwienia będziesz odsyłał ich na swoją stronkę, aby tutaj czarno na białym zaczerpnęli informacji. Mógłbym Ci o tym nie mówić, gdyż to naprawdę kluczowa informacja, lecz dziele się nią z Tobą.

TRACISZ CZAS I PIENIĄDZE jeśli nie masz własnych stron w sieci. Trzeba robić stronki w necie, działać i zarabiać. Tak jak ja to zrobiłem na tej stronie.

Po założeniu strony wklejaj na nią i wpisuj swoje przemyślenia.

Na początku będzie dużo do poprawy, ale ucz się na własnych błędach robienia stron, a się nauczysz. Jeśli nie będziesz popełniał błędów to nigdy się niczego nauczysz i nie będziesz zarabiał pieniędzy. To jest dokładnie tak samo, jakbyś bał się stawiać pierwsze kroki kiedy miałeś 9 miesięcy życia za sobą. Nigdy nie chodziłbyś na 2 nogach, gdybyś nie przewrócił się setki razy.

Jeżeli chcesz zarabiać w internecie naprawdę dobre pieniądze to MUSISZ POSIADAĆ własną stronę internetową. Nawet jeśli z biegiem czasu zmienisz zakres swojej działalności to własna strona internetowa otworzy dla Ciebie wiele, wiele nowych drzwi, nowych możliwości. A najlepsze jest to, że gdy Ty będziesz spał, imprezował, chorował, leżał na plaży. To Twoja strona internetowa będzie działać dokładnie tak jak ją ustawiłeś. 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. 🙂

Budowanie własnej marki osobistej w sieci

Na temat marki osobistej przygotowałem stronę na moim blogu. Przejdź w Poradniki > Marka Osobista.

Odpowiednie wykorzystanie hejterów.

15 Zasad udanego zarabiania w internecie, Hejterzy, Arturek.plHejterzy są strasznie upierdliwi, ale budują Ci zasięg postów. Hejterzy to często ludzie bez ambicji, którzy hejtują, bo mają źle w życiu i jak widzą, że ktoś coś robi to chcą żeby przestał to robić. Lub są po prostu z konkurencyjnych biznesów i wiedzą, że albo klient przyjdzie do nich albo do Ciebie.

Sporo ludzi inteligentnych, którzy zobaczą hejty będą działać wręcz przeciwnie niż hejter opisuje, czyli zostaną Twoimi czytelnikami, klientami.

Pokazania, ujawnienie swojej twarzy w sieci.

Każdy chyba miał z tym problem na początku, bo musisz zacząć wstawiać foty na stronę, nagrywać filmiki na Youtube itp. Czyli z normalnego człowieka, który się nigdzie nie pokazywał musisz przemienić się w osobę publiczną. Jak już to będziesz robił i pozyskasz sporą oglądalność to zobaczysz co się stanie. Ułatwi Ci to życie na wielu szczeblach i otworzy nowe możliwośći. 🙂

Wykorzystanie Copywritingu, współpraca.

Copywriting czyli tworzenie sloganów, banerów, nagłówków i treści reklamowych na bloga, Facebooka. W sumie wszędzie gdzie się da. Dokładniej o Copywritingu piszę tutaj.

Działaj bardzo szybko. 15 zasad udanego zarabiania w internecie

Świat w XXI w. niesamowicie przyśpieszył. Jakbyś rok temu wszedł w Bitcoina z kwotą 10000zł to teraz miałbyś ok 90000zł. Rok temu było tylko około 20-30 osób które nagrywa filmiki o Bitcoinie na Youtube, dzisiaj po roku te osoby mają fajne miesięczne wypłaty (oczywiście jeśli się starały i dalej działają).

Dzisiaj o Bitcoinie nagrywa filmiki setki osób, jak nie tysiące. Więc nie ma co myśleć, trzeba działać. Świat nie będzie czekał aż podrapiesz się po głowie i się zastanowisz. 15 zasad udanego zarabiania w internecie

Listę 15 zasad udanego zarabiania w internecie stworzyłem właśnie dla Ciebie.

Aby ułatwić Ci działanie, więc po przeczytaniu ruszaj do dzieła, zacznij już dzisiaj. Jeśli spodobało Ci się działanie w internecie, ale jeszcze tego nie robisz. Sprawdź co dla Ciebie przygotowałem w zakładce Biznes.

Jeśli artykuł się podobał udostępnij go światu lub zostaw like. Podziękujesz mi w ten sposób za moją pracę na tym blogu, a także dasz mi motywację do dalszego działania. Dziękuje.

Udostępnij artykuł:
Artur Nowak
Przedsiębiorca, freelancer i specjalista od internetu. Interesuje się nowymi technologiami i finansami. Blog dotyczy zarabiania, inwestowania i social mediów.